reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rosa Przemysł elektroniczny | 16 stycznia 2018

Producent oświetlenia zainwestuje w Katowickiej SSE

Nowe zezwolenie na działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano dla polskiej firmy Rosa, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji kompletnych zestawów oświetlenia zewnętrznego.
Polski inwestor działa na terenie KSSE w Tychach niemalże od początku istnienia Katowickiej Strefy. Rosa posiada obecnie 3 zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 24 000 m kw., zlokalizowane w Tychach. Uzyskując nowe zezwolenie, inwestor zobowiązał się zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie kształtujące się na poziomie ponad 200 pracowników, o co najmniej 30 nowych osób do końca 2020 roku i do poniesienia nakładów inwestycyjnych o wartości co najmniej 62 mln zł.

Rosa rozpoczęła działalność 1 marca 1992 roku w Lędzinach, jako firma oferująca wyroby elektryczne oraz usługi, głównie na rzecz branży oświetlenia zewnętrznego. Pięć lat później zakład został przeniesiony na teren Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Tyskiej. Obecnie firma ROSA posiada swoje zakłady w Rosji i na Słowacji, a jej produkty są dostępne w pięćdziesięciu krajach na całym świecie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1