reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2018

ABB zamierza sprzedać biznes złącz listwowych firmie TE Connectivity

ABB ogłosiła, że rozpoczęła negocjacje na zasadzie wyłączności z firmą TE Connectivity (TE), które dotyczą przejęcia ABB entrelec - biznesu złącz listwowych, wchodzącego w skład Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB.
Wynik negocjacji jest uzależniony m.in. od uzyskania odpowiednich zgód wymaganych przepisami prawa oraz uprzednich konsultacji z instytucjami reprezentującymi pracowników.

TE to światowy lider w zakresie produkcji złącz i czujników. Oferuje ona szeroką gamę rozwiązań używanych m.in. w samochodach, samolotach i fabrykach. TE działa w prawie 150 krajach oraz zatrudnia 78 000 pracowników, w tym ponad 7000 inżynierów. W 2017 roku firma zanotowała 13 mld USD przychodu.

ABB entrelec wykorzystuje różnego rodzaju technologie połączeniowe, m.in. śrubowe, wtykowo-sprężynowe i sprężynowe. Spółka została założona w 1920 roku i obsługuje klientów w ponad 70 krajach. W Chassieu we Francji biznes skupia się na badaniach i rozwoju, marketingu i sprzedaży, rozwoju produktu, a także zarządzaniu. Główne zakłady produkcyjne znajdują się we Francji i w Polsce.

Dzięki uzupełnieniu swojego portfolio o złącza listwowe ABB entrelec, sprzedawane pod marką entrelec, firma TE będzie mogła oferować kompletne systemy na potrzeby układów zasilających, sygnalizacji i łączności, kładąc duży nacisk na działanie w trudnych warunkach środowiskowych.

– Chęć przejęcia jest doskonałą decyzją strategiczną dla TE, która stwarza nowe możliwości rozwoju – mówi Lars Brickenkamp, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej Industrial w firmie TE. – To ważny krok umożliwiający oferowanie klientom bardziej obszernej i kompleksowej oferty produktowej, która pomoże naszym odbiorcom w uproszczeniu ich rozwiązań oraz stymulowaniu innowacji. Co więcej, rozszerzenie zespołu biznesu Industrial o pracowników firmy ABB znacznie usprawni współpracę firmy TE z większą liczbą klientów. Od teraz innowacje i automatyzacja staną się prostsze. Bycie blisko klienta będzie kluczowym czynnikiem przekładającym się na satysfakcję klientów w naszej nowej organizacji. Po zakończeniu transakcji będziemy współpracować z ABB, aby płynnie przejść przez proces zmian.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2