reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hanza Przemysł elektroniczny | 18 stycznia 2018

Hanza AB przejmuje Wermland Mechanics Group AB

Hanza Holding AB podpisała dzisiaj umowę przejęcia skandynawskiego producenta elementów z blachy – Wermland Mechanics Group AB (Wermech).
Wermech wejdzie w skład szwedzkiego klastera produkcyjnego firmy Hanza, który działa zarówno w obszarze elektroniki, jak i mechaniki. Hanza stanie się też właścicielem Wermland Mechanics Töcksfors AB. Łącznie do Hanzy dołączy niemal 200 pracowników przedsiębiorstwa, którego przychody w 2016 roku wyniosły około 300 mln SEK, a szacunki za rok 2017 zakładają przekroczenie 350 mln SEK.

Kwota transakcji wyniesie maksymalnie 167,5 mln SEK (ponad 20 mln USD). Składa się na to kwota stała w wysokości 145 mln SEK wypłacana w momencie finalizacji przejęcia, zaplanowanej na 1 lutego 2018 roku, oraz wartość zależna od osiągniętych w 2018 roku wyników przejmowanej grupy – maksymalnie 22,5 mln SEK, wypłacana w pierwszym kwartale 2019 roku.

Jak dotąd w szwedzkim regionie Värmland Hanza dysponowała dwoma zakładami produkcyjnymi w Årjäng, a teraz dołączy do tego fabryki firmy Wermech w Töcksfors i Svanskog, w których wytwarzane będą komponenty dla takich sektorów, jak zbrojeniowy, przemysłowy i medyczny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1