reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 stycznia 2018

Sharp wkrótce rozpocznie produkcję ekranów OLED do smartfonów

Sharp będzie pierwszą japońską firmą, która będzie dysponowała mocami produkcyjnymi do wytwarzania wyświetlaczy OLED do smartfonów.
Już w drugim kwartale 2018 roku Sharp rozpocznie masową produkcję wyświetlaczy OLED do smartfonów, a w czerwcu lub lipcu zaprezentuje własne modele z takimi ekranami – poinformował Dai Jeng-wu CEO firmy Sharp. Jak stwierdził Dai Jeng-wu, Sharp jest gotowy do masowej produkcji paneli OLED do smartfonów, ale dostawy rozpoczną się zgodnie z terminarzami klientów dotyczącymi prezentacji nowych produktów.

Sharp zainwestował ponad 88 mln USD w linie produkcyjne paneli OLED przeznaczone do wytwarzania komponentów na małą skalę, m.in. w siedzibie w Sakai, niedaleko Osaki. Firma wysyła już pierwsze próbki, ale trwa jeszcze dopracowywanie jakości obrazu i jasności wyświetlaczy.

Sharp, obecnie należący do tajwańskiego Foxconnu, chciałby zostać dostawcą komponentów iPhone’a X firmy Apple. Obecnie Samsung Display jest wyłącznym producentem paneli OLED dla modelu X, z kolei Foxconn to jedyny usługodawca, który zajmuje się składaniem iPhone’a X – wynika z informacji branżowych.

Jeśli chodzi o ekrany telewizorów, Sharp zamierza trzymać się technologii LCD, firma stawia także na ekrany z rozdzielczością 8K. Niemniej japoński producent myśli także o innych zastosowaniach paneli OLED, w takich niszach jak wyświetlacze w samochodach.

Obecnie liderami rynku ekranów OLED są Samsung i LG Display – w praktyce monopoliści na tym rynku, Samsung na sektorze smartfonów, a LG Display – telewizorów.

Źródło: Nikkei, DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1