reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan jose tugores gaspar dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 września 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

Wracamy do publikowania piątkowego przeglądu najważniejszych wiadomości z branży elektronicznej. W tym tygodniu sporo informacji z naszego kraju dotyczylo inwestycji.
Z kraju

Sieradzki PartnerTech w sierpniu rozpoczął rozbudowę siedziby. Powierzchnia zakładu zwiększy się o 1900 m kw.
więcej...

O ostatnich inwestycjach i planach rozwojowych Hanza Electronics Poland opowiedział nam prezes spółki, Mariusz Nowak.
więcej...

Trwa też budowa centrum produkcyjno-inżynieryjnego firmy APS Energia, a firma Sopem otworzyła centrum dystybucyjne na Europę Środkowo-Wschodnią.

To z pewnościa warto wiedzieć: właśnie na dzisiaj zaplanowano otwarcie Innopolis Wrocław, największego w Polsce kompleksu laboratoryjno-biurowego. Wartość projektu to 183 mln PLN.
więcej...

A poza tym w tym tygodniu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w ramach „szybkiej ścieżki”. Tym razem do wzięcia jest aż 750 mln PLN, fundusze przeznaczone są dla dużych firm na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych.
więcej...

W tym tygodniu pisaliśmy również o półrocznym raporcie spółki WB Electronics: przychody za 1H2015 wyniosły 104,4 mln PLN (+11,8% r/r). Warto też przeczytać artykuł o dronowym start-upie Novelty RPAS, z którym WB Electronics nawiązał współpracę.
więcej...

Ze świata

Niestety, redukcje etatów: Seagate zwolni około 1000 osób, a Hewlett-Packard nawet 33 tys. pracowników. Cięcia w HP związane są z podziałem koncernu na dwie niezależne spółki.
więcej...

Nie zabrakło także wiadomości o przejęciach, co prawda nie na wielką skalę, ale za to w wykonaniu gigantów z branży: Qualcomm kupił spółkę z branży medycznej, a Freescale przejął CogniVue. Z kolei Nokia otrzymała zgodę urzędów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych na przejęcie Alcatel-Lucent.

I już zupełnie na koniec ciekawa informacja z branży kosmicznej, spółka Jeffa Bezosa, założyciela Amazona, zainwestuje 200 mln USD w budowę fabryki rakiet.
więcej...

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1