reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© oliver sved dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 września 2015

Nowe centrum dystrybucyjne Somfy

Na początku września w Niepołomicach rozpoczęła działalność Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna (EEDP) firmy Somfy, producenta urządzeń automatyki domowej.
Powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego to 4,5 tys. m kw. EEDP docelowo obsłuży klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Dotychczas firma Somfy dysponowała powierzchnią magazynową w Warszawie o rozmiarze 936 m kw.

Inwestycja w Niepołomicach to odpowiedź Somfy na szybko rozwijający się rynek produktów inteligentnych. - Polscy producenci stolarki okiennej czy technik osłonowych, dla których produkujemy nasze rozwiązania w ostatnich latach stali się znaczącymi uczestnikami rynków w Europie Zachodniej. Obserwujemy kolejne tendencje, myślimy strategicznie na przyszłość. A to z kolei wpływa na nasze kolejne biznesowe decyzje – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający w polskim oddziale Somfy, producenta inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej. – Dla nas otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego to milowy krok w rozwoju naszej firmy. Tym sposobem chcemy wprowadzić ją do czołówki najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce – dodaje Radosław Borkowski.

Jak zaznacza Agnieszka Żygadło, dyrektor operacyjny w Somfy, centrum w Niepołomicach to czwarty taki centralny magazyn francuskiego producenta w Europie i jednocześnie jeden z największych, bo stąd właśnie mają być dystrybuowane towary z logo Somfy, Simu, ASA, Mingardi Magnetic nie tylko do Polski, ale także do Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy czy Łotwy.

Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną zlokalizowano w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej. Tuż obok magazynu od ponad roku istnieje należąca do grupy Somfy fabryka Sopem, która w regionie daje zatrudnienie blisko 150 pracownikom, a docelowo zatrudnienie znajdzie tam ponad 800 osób. To jedna z największych inwestycji zagranicznych w ostatnich latach w Polsce. Zdaniem dyrektora zarządzającego Sopem Sebastiena Fonta, zlokalizowanie EEDP w tym samym miejscu co fabryka przyniesie korzyści zarówno firmie, jak i klientom. Produkty bowiem będą trafiać prosto z linii produkcyjnej do magazynu, bez potrzeby transportowania ich do Warszawskiego centrum dystrybucyjnego i w konsekwencji szybciej trafią do klientów. Polski oddział Somfy będzie w stanie obsłużyć nie tylko polski rynek, ale także rynki innych krajów w tym regionie Europy. - Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli również jeszcze szybciej rozwijać Somfy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a przy tym zachować wysoki standard jakości wszystkich produktów z marką Somfy – podkreśla Fonta.

Firma Somfy planuje również wprowadzenie systemu, który umożliwi klientom śledzenie etapu realizacji swojego zamówienia.

---
Źródło: Somfy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1