reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 września 2015

Nokia i Alcatel-Lucent: zgoda na przejęcie w USA

Amerykański Komitet ds. inwestycji zagranicznych wydał zezwolenie na przejęcie Alcatel-Lucent przez Nokię.
Zgoda na akwizycję francuskiej firmy telekomunikacyjnej, wydana przez Komitet ds. inwestycji zagranicznych (Committee on Foreign Investment in the United States CFIUS), wraz z zezwoleniem otrzymanym od urzędu antymonopolowego amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, oznacza, że Nokia ma już zielone światło na transakcję przejęcia w Stanach Zjednoczonych.

Nokia ogłosiła przejęcie Alcatel-Lucent w kwietniu bieżącego roku. Wartość transakcji to 15,6 mld EUR. Przejęcie Alcatel-Lucent ułatwi fińskiej spółce konkurowanie na rynku z takimi gigantami jak szwedzki Ericsson oraz chiński Huawei. Powstała w wyniku połączenia firma będzie miała 35% udziałów w światowym rynku sieci bezprzewodowych, ustępując wyłącznie Ericssonowi, który ma 40% udziałów w rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1