reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrzej thiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 września 2015

APS Energia buduje nowe centrum produkcyjno-inżynieryjne

W nowym obiekcie APS Energia będzie projektować i produkować systemy m.in. dla firm wydobywających ropę i gaz oraz elektrowni tradycyjnych i atomowych.
Nowe centrum powstaje w Stanisławowie I pod Warszawą (koło Nieporętu). APS Energia na jego utworzenie wyda ok. 18 mln zł (w tej kwocie znajduje się 3,5 mln zł wydanych na zakup działki). Niemal 7,8 mln zł na obiekt spółka pozyskała od inwestorów giełdowych.

– Centrum, które powstaje zgodnie z najnowszymi trendami w naszej branży, będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie. Rozwiniemy w nim nie tylko dział produkcyjny, ale przede wszystkim dział badań i rozwoju (R&D). Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć naszą obecność na rynkach zagranicznych – powiedział Piotr Szewczyk, prezes APS Energia podczas targów Energetab w Bielsku-Białej.

Spółka przeprowadzi się do Stanisławowa I na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku.


© APS Energia

Zgodnie ze strategią do 2020 roku APS Energia chce realizować działania w obszarze R&D głównie własnymi siłami, ale także opierając je na współpracy z jednostkami badawczymi i uczelniami. Efektem prac działu R&D są własne, nowatorskie rozwiązania, dostosowane do specyficznych potrzeb klientów. Przykładem mogą być specjalistyczne systemy zasilania dla statków i okrętów marynarki wojennej, przetwarzające napięcie o częstotliwości 50Hz na częstotliwość 60Hz (system te stosują np. polskie okręty wojenne operujące w ramach sił NATO). Inne, własne produkty R&D to filtry hybrydowe dla sektora wydobycia ropy naftowej, dzięki którym istotnie spadła awaryjność pomp tłoczących ropę naftową, czy też nowatorskie rozwiązania w grupie systemów zasilania przeznaczonych dla rynku trakcji jezdnej (lokomotywy i wagony).

Aktualnie APS Energia prowadzi kolejne prace R&D, których efektem będą specjalistyczne urządzenia zasilania gwarantowanego dla m.in. platform wiertniczych czy sektora wydobycia gazu łupkowego. - 20 lat temu naszą spółkę utworzyła grupa trzech doktorantów i ich profesor Antoni Dmowski, którzy mieli wiedzę techniczną, ale nie mieli pojęcia o biznesie. Dziś jesteśmy firmą globalną, zatrudniającą 335 osób, stawiającą na innowacje. Ten trend chcemy potrzymać i udowadniać, że polska myśl techniczna jest atrakcyjna dla największych odbiorców na świecie – mówi prezes Szewczyk.

Najważniejsze rynki zbytu dla Grupy APS Energia to Polska oraz kraje byłego ZSRR ze względu na gigantyczne nakłady inwestycyjne na wydobycie, przetwórstwo i przesył nafty i gazu oraz modernizację energetyki. Klientami firmy są m.in. NATO, PKN Orlen, PGE, EDF Kogeneracja, Nord Stream, South Stream, rafineria Możejki, operatorzy pól gazowych na Syberii i ropociągu Kazachstan-Rosja, rosyjskie elektrownie atomowe i pakistańskie elektrownie tradycyjne, spalarnia śmieci w Czechach, kolej oraz spółki odpowiadające za utrzymanie w ruchu rurociągi gazowe
i naftowe na Bliskim Wschodzie.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2