reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nyul dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 września 2015

Otwarcie Innopolis Wrocław

Już jutro oficjalne otwarcie największego w Polsce kompleksu laboratoryjno-biurowego. Wybudowany we Wrocławiu Innopolis kosztował 183 mln PLN.

Innopolis to przygotowany przez Wrocławski Park Technologiczny (WPT) kompleks pięciu nowoczesnych budynków, o sumarycznej powierzchni całkowitej 34 tys. m kw., których nazwy wywodzą się z greckiego alfabetu: Alfa, Delta, Omega, Lambda i Sigma oraz 12 wyspecjalizowanych laboratoriów i prototypowni wyposażonych w niezbędny specjalistyczny sprzęt badawczo-rozwojowy. Innopolis będzie miejsce dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje – czytamy na oficjalnym portalu miasta Wrocław.
Istotą realizowanego projektu jest przekazanie uzyskanego wsparcia do innowacyjnych przedsiębiorstw Parku w postaci pomocy de minimis, co istotnie obniża bariery wejścia na rynek z nowatorskimi produktami.
Laboratoria Innopolis można pogrupować na kilka wzajemnie przenikających się dziedzin jak: energetyka; własności i inżynieria materiałowa; chemia, biochemia i biotechnologia; technologie medyczne; IT i cyfryzacja; elektronika i mechatronika. Umożliwia to wykonywanie wielu zadań interdyscyplinarnych, dzięki ulokowaniu rozmaitej aparatury w jednym miejscu – informuje WPT. We Wrocławskim Parku Technologicznym swoje siedziby ma 200 firm, które zatrudniają 1600 pracowników. Wśród nich m.in. General Robotics, firma która stworzyła EuGeniusa – robota – przewodnika czy firma Techtra, która na zlecenie Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, wytwarza w WPT płytki GEM do Wielkiego Zderzacza Hadronów. Robot EuGenius również uczestniczył w ceremonii otwarcia. --- Źródło: © WPT, www.wroclaw.pl
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1