reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nyul dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 września 2015

Otwarcie Innopolis Wrocław

Już jutro oficjalne otwarcie największego w Polsce kompleksu laboratoryjno-biurowego. Wybudowany we Wrocławiu Innopolis kosztował 183 mln PLN.
Innopolis to przygotowany przez Wrocławski Park Technologiczny (WPT) kompleks pięciu nowoczesnych budynków, o sumarycznej powierzchni całkowitej 34 tys. m kw., których nazwy wywodzą się z greckiego alfabetu: Alfa, Delta, Omega, Lambda i Sigma oraz 12 wyspecjalizowanych laboratoriów i prototypowni wyposażonych w niezbędny specjalistyczny sprzęt badawczo-rozwojowy. Innopolis będzie miejsce dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje – czytamy na oficjalnym portalu miasta Wrocław.

Istotą realizowanego projektu jest przekazanie uzyskanego wsparcia do innowacyjnych przedsiębiorstw Parku w postaci pomocy de minimis, co istotnie obniża bariery wejścia na rynek z nowatorskimi produktami.
Laboratoria Innopolis można pogrupować na kilka wzajemnie przenikających się dziedzin jak: energetyka; własności i inżynieria materiałowa; chemia, biochemia i biotechnologia; technologie medyczne; IT i cyfryzacja; elektronika i mechatronika. Umożliwia to wykonywanie wielu zadań interdyscyplinarnych, dzięki ulokowaniu rozmaitej aparatury w jednym miejscu – informuje WPT.

We Wrocławskim Parku Technologicznym swoje siedziby ma 200 firm, które zatrudniają 1600 pracowników. Wśród nich m.in. General Robotics, firma która stworzyła EuGeniusa – robota – przewodnika czy firma Techtra, która na zlecenie Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, wytwarza w WPT płytki GEM do Wielkiego Zderzacza Hadronów.Robot EuGenius również uczestniczył w ceremonii otwarcia.

---
Źródło: © WPT, www.wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1