reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony bolan dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Branża elektroniczna działa aktywnie już od pierwszych dni 2022 roku – zapraszamy do przeglądu wiadomości z mijającego tygodnia.

Polska:

POZBUD ze wsparciem inwestycji w fabrykę baterii. Sonel ma już spółkę w Singapurze. Techmes z Tarnowa uruchomi nowy zakład. INFAC Poland zainwestuje ponad 100 mln PLN w gminie Jasienica. Niemiecki merconics dołączył do grona dystrybutorów XTPL. Tauron chce wymieniać około 750 tys. liczników rocznie. HF Inverter wybuduje nową siedzibę w Toruniu. Fundusz AVIA Capital wesprze firmę medtech. Zmiana prezesa w Relpolu. Noctiluca coraz bliżej debiutu na NewConnect. Nowe spółki w portfelu JR Holding. PGZ wyprodukuje bezzałogowce klasy MINI.

Świat:

Pożar w berlińskiej fabryce ASML. Sony chce wejść w branżę elektrycznych samochodów. Garmin przejmuje specjalistę od komunikacji morskiej. Lockdown w Xi’an: Samsung musi dostosowań produkcję, problemy ma też Micron. Google kupuje start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Finalizacja transakcji AMD – Xilinx przesunięta na 2022 rok. Część biznesu Intela należy już do SK hynix. W listopadzie padł kolejny rekord sprzedaży chipów. I na koniec dwie wiadomości publikowane jeszcze w starym roku, ale koniecznie wymagające uwzględnienia: W szwedzkiej fabryce Northvolt ruszyła produkcja ogniw litowo-jonowych. NCAB przejmuje niemieckiego dostawcę PCB.
reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2