reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Noctiluca
Przemysł elektroniczny |

Noctiluca coraz bliżej debiutu na NewConnect

Technologiczna spółka z branży wyświetlaczy złożyła wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Noctiluca planuje debiut w pierwszej połowie 2022 roku.

– Noctiluca wkracza na kolejny poziom rozwoju. Dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect uwiarygodni nasz biznes, jest to także szansa na pozyskanie kolejnych inwestorów, co z kolei przełoży się na dynamiczny rozwój naszych innowacyjnych na skalę światową projektów – komentuje Mariusz Bosiak, CEO Noctiluca.
Toruńska Noctiluca rozwija technologię emiterów OLED nowej generacji, czyli związków chemicznych w postaci proszku, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy oraz źródeł światła. Spółka pracuje nad emiterami trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence) i hiperfluorescencję.
Noctiluca podkreśla, że w ostatnich miesiącach dokonała skokowego rozwoju technologii. Toruńska spółka otworzyła własny dział B+R w Korei, zwiększyła pięciokrotnie moce produkcyjne toruńskiego laboratorium, zacieśniła współpracę z najważniejszymi instytutami badawczymi z Niemiec (KIT i FEP) i zaczęła realizować projekt z ITRI tj. najważniejszą agencją rozwoju wysokich technologii i przemysłu na Tajwanie. Z kolei w zakresie rozwoju potencjału komercyjnego w ostatnim roku spółka nawiązała relacje z kilkudziesięcioma podmiotami branżowymi, podpisała umowę MTA z japońskim konglomeratem chemicznym oraz zrealizowała wspólny projekt rozwojowy (PoC) z europejskim producentem paneli OLED. Projekt ten powinien przełożyć się na sprzedaż komercyjną zielonych emiterów trzeciej generacji do tego partnera w 2022 r. pozycjonując spółkę jako podmiot z pierwszym na świecie komercyjnym wdrożeniem zielonego emitera w najnowszej technologii OLED. Noctiluca, w ramach emisji pre-IPO pozyskała łącznie 8,7 mln PLN, w tym, w ramach ostatniej zamkniętej z dużą nadsubskrypcją transzy, 3,5 mln PLN we wrześniu 2021 r. – Kolejny krok milowy w rozwoju Noctiluca jest już w zasięgu ręki – wiele procesów jest obecne w kluczowej fazie, będziemy na bieżąco przekazywać informacje o ich zakończeniu – dodaje Mateusz Nowak, CCO Noctiluca. Według szacunków Display Supply Chain Consultants (DSCC) rynek OLED jest wart obecnie ponad 34 mld USD i rośnie w tempie 26% rocznie. Noctiluca wymieniana jest jako jeden z liderów branży wraz z globalnymi graczami takimi jak: CYNORA (wycena ponad 200 mln USD), Kyulux (pozyskane ponad 80 mln USD, wycena ponad 250 mln USD) i Universal Display Corporation (kapitalizacja ponad 11,2 mld USD na Nasdaq).
Noctiluca SA (New Materials) – spółka technologiczna z Torunia zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazujące właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i hiperfluorescencji, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Spółka nawiązała relacje biznesowe z ponad 30 podmiotami, w tym z najważniejszymi globalnymi graczami z branży wyświetlaczy.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama