reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Nowe spółki w portfelu JR HOLDING

W ostatnich dniach grudnia JR HOLDING poinformował o objęciu akcji Healthnomic SA za 1,1 mln PLN oraz akcji LaserTec za 6,9 mln PLN.

JR HOLDING ASI SA poinformowała o objęciu 2.330 akcji serii D LasterTec SA, stanowiących nieco ponad 21% udziału w kapitale, za łączną kwotę 6,9 mln PLN. Oznacza to kontynuowanie procesu realizacji inwestycji, która została zainicjowana podpisaniem listu intencyjnego w marcu 2021 roku. Transakcja zapewni spółce fundusze na dalszy rozwój działalności. Współpraca stron obejmuje również zamiar wprowadzenia LaserTec do obrotu na GPW lub NewConnect – czytamy w komunikacie. LaserTec to spółka zajmująca się technologiami laserowymi dla przemysłu. Specjalizuje się w doborze parametrów procesowych, opracowywaniu technologii, projektowaniu oraz wykonywaniu zrobotyzowanych systemów laserowych. Spółka oferuje usługi laserowego: hartowania, napawania, spawania, cięcia 3D oraz spawania hybrydowego. LaserTec ma w ofercie własne rozwiązania magazynów energii dla gospodarstw domowych, przemysłu oraz farm fotowoltaicznych. Ponadto opracowuje i produkuje baterie trakcyjne w technologii litowo-jonowej do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych. – Działalność LaserTec dobrze wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. Widać to zwłaszcza w zakresie magazynów energii, gdzie występuje potencjał współpracy z naszymi spółkami z branży OZE. Uważamy produkty spółki za bardzo perspektywiczne, będące u progu intensywnego rozwoju. Mocno stawiamy na LaserTec i mamy nadzieję na to, że w przyszłym roku sporo pokaże, a w nieco dłuższym terminie liczymy na duży sukces – komentuje January Ciszewski, prezes JR HOLDING ASI SA.
Kolejna nowa inwestycja w portfelu JR HOLDING to Healthnomic. JR HOLDING ASI SA objęła akcje, które będą stanowić 17% kapitału zakładowego spółki, za kwotę 1,1 mln PLN. Healthnomic to spółka zajmująca się wykorzystaniem technologii Deep Learning oraz Artificial Intelligence w telemedycynie. Łączy medycynę z informatyką, aby pomóc pacjentom, ich rodzinom i lekarzom. Healthnomic rozwija algorytmy oparte na głębokim uczeniu oraz sztucznej inteligencji, opracowuje kompleksowe systemy sprawdzające się w diagnozowaniu dobrze sparametryzowanych jednostek chorobowych, szczególnie w zakresie chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), chorób układu krążenia oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. – Spółka posiadająca tak nowoczesne rozwiązania w szybko rosnącej branży telemedycyny dobrze pasuje do naszego portfela. Tego rodzaju usługi są światowym trendem i jesteśmy przekonani o wysokim potencjale rozwoju Healthnomic. Zespół spółki tworzy unikalne połączenie wiedzy, umiejętności i doświadczeń medycznych, co w mojej ocenie, przełoży się na sukces tego przedsiębiorstwa. Jest to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną – deklaruje January Ciszewski. Healthnomic obsługuje proces diagnostyki i leczenia chorób za pomocą takich urządzeń jak EPAP, poligraf, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. Najbliżej wprowadzenia na rynek jest autorskie urządzenie SnoreOff. Jest to pierwsze na świecie urządzenia do leczenia chrapania typu EPAP, które jako jedyne wykorzystuje innowacyjny zawór Tesli. Spółka intensywnie poszerza kanały sprzedaży. W ostatnich tygodniach podpisała dwie umowy pilotażowe z Neuca Med oraz Centrum Terapii Dialog, które w ramach pilotażu wprowadzą do swojej oferty badanie diagnostyczne pod kątem obturacyjnego bezdechu sennego realizowane przez Healthnomic.
JR HOLDING ASI SA to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld PLN, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln PLN m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama