reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Przemysł elektroniczny |

Niemiecki merconics dołączył do grona dystrybutorów XTPL

Nowy dystrybutor będzie promować technologię i produkty XTPL w wybranych krajach Europy m.in. w Niemczech, Francji, Austrii czy Szwajcarii.

XTPL SA, dostawca rozwiązań nanodruku dla światowego rynku elektroniki, rozbudowuje międzynarodową sieć dystrybutorów rozwiązań technologicznych o niemiecką firmę merconics. Będzie to już czwarty dystrybutor XTPL i drugi europejski partner spółki, po Semitronics Sales Ltd. – dystrybutorze działającym w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Merconis od ponad 15 lat dostarcza zaawansowane urządzenia produkcyjne i analityczne dla branży półprzewodnikowej, zaopatrując globalnych producentów z sektora OEM (Original Equipment Manufacturer). W portfolio firmy są rozwiązania takich marek jak Bruker, Veeco, NovaCetrix czy Optomec. – Pierwszy kontakt z merconics nawiązaliśmy kilka miesięcy temu, zainteresowaliśmy ich możliwościami technologii XTPL. Potencjał oraz przydatność naszej technologii została także potwierdzona wśród dużych graczy przemysłowych, z którymi ta firma współpracuje na co dzień. Wszystkie zebrane opinie wskazały na unikalność naszego rozwiązania oraz perspektywę zapotrzebowania rynku producentów w tym zakresie w najbliższej przyszłości – mówi Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA. – Działamy w branży zaawansowanej elektroniki oraz branży półprzewodnikowej w Europie od ponad 15 lat, zbudowaliśmy silną pozycję na rynku i dbamy o długotrwałe relacje zarówno z klientami (dużymi korporacjami technologicznymi), jak i dostawcami. Zapoznaliśmy się z ofertą XTPL i dokładnie zweryfikowaliśmy możliwości technologii tej spółki. Zarówno my, jak i nasi klienci dostrzegamy w niej unikalną przewagę technologiczną. W pierwszej kolejności zamierzamy się skupić na promowaniu urządzenia prototypującego Delta Printing System, które otworzy drogę do wprowadzenia rozwiązania XTPL na przemysłowe linie produkcyjne nowoczesnej elektroniki – mówi Harald Moder, CEO meronics GmbH & Co. KG.
Obecnie XTPL komercjalizuje swoje produkty: tusze oparte na nanocząstkach srebra przeznaczone do drukowania elementów elektroniki nowej generacji, a także Delta Printing System, czyli precyzyjny system szybkiego prototypowania z możliwością drukowania bardzo drobnych struktur aż do 1 µm dla zastosowań w mikroelektronice.
Budowa sieci dystrybutorskiej XTPL rozpoczęła się na początku 2021 roku. Dotychczas spółka nawiązała współpracę z trzema podmiotami: w Korei Płd. (Bandi Consortia), w Chinach (YI XIN Technology) oraz na Wyspach Brytyjskich (Semitronics Sales Ltd.).
XTPL S.A. to wysokotechnologiczna spółka dostarczająca rozwiązania precyzyjnego druku dla globalnego rynku elektroniki. Zaprojektowania przez firmę innowacyjna metoda addytywna jest unikalną na skalę światową technologią, która znajduje zastosowanie w dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej oraz takich jej obszarach jak: biosensory, zabezpieczenia anty-podróbkowe, mikroelektronika czy wyświetlacze. Technologia ta umożliwia ultraprecyzyjne drukowanie ultracienkich (aż do 1 μm szerokości), transparentnych oraz wysoko elastycznych linii o zdolności przewodzenia prądu. Technologia XTPL jest odpowiedzią na trzy megatrendy w zakresie wytwarzania nowoczesnej elektroniki. Branża obecnie silnie skupia się na dalszej miniaturyzacji rozmiarów oraz wagi urządzeń elektronicznych, zmianie ich form i właściwości, idąc w kierunku coraz większej elastyczności i trójwymiarowości. Ostatnim globalnym trendem jest także dbałość o ekologię poprzez wydajne wykorzystywanie ograniczonych zasobów przy jednoczesnym zmniejszeniu produkowanych odpadów, na co pozwala technologia addytywna. XTPL samodzielnie opracowuje wspierające te trendy innowacyjne rozwiązania z zakresu nanodruku, kierując je do globalnych graczy z dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej. W 2020 r. jej wartość wynosiła 41,2 mld USD (+11,0% r/r), w 2025 r. prognozowana jest na poziomie 63,3 mld USD, zaś w 2030 r. ma osiągnąć nawet 74,1 mld USD (za: IDTechEx). Oznacza to średnioroczny wzrost wartości rynku w latach 2020-2025 na poziomie 9,0%. Od 2019 r. XTPL S.A. jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. a od 2020 r. na OpenMarket we Frankfurcie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1