reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Przemysł elektroniczny |

Lockdown w Xi’an – Samsung dostosowuje produkcję

Samsung musi kontynuować działalność w Xi’an przy ograniczonej sile roboczej – informuje TrendForce w aktualizacji dotyczącej lockdownu w tym chińskim mieście. Podobne problemy ma Micron.

Lockdown w Xi’an – największa blokada w Chinach od czasu początków pandemii w Wuhan – i związane z nim m.in. rygorystyczne ograniczenia przemieszczanie się mieszkańców sprawiają, że Samsung ma problemy z personelem i musi kontynuować działalność przy ograniczonej sile roboczej. Obecnie Samsung wprowadza zmiany w celu zmniejszenia wpływu na produkcję, o czym poinformował w lakonicznym oświadczeniu z 29 grudnia. Koreańska firma napisała, że „podejmie wszelkie niezbędne środki, w tym wykorzystanie naszej globalnej sieci produkcyjnej, aby zapewnić, że nie będzie to miało wpływu na naszych klientów”.
Samsung nie przerwał produkcji w Xi’an, rozwiązaniem firmy jest zmniejszenie skali działalności. Lokckdown może mieć jednak wpływ na ceny pamięci NAND flash – oceniają analitycy TrendForce.
Lokalne władze spodziewają się powrotu do normalności w ciągu jednego do dwóch tygodni. Jeśli jednak pandemia nie znajdzie się pod wystarczającą kontrolą, możliwy będzie krótkoterminowy spadek produkcji w lokalnym kampusie fabrycznym. Analitycy TrendForce oceniają, że dostawy wody i prądu na potrzeby produkcji pozostają wystarczające. TrendForce pisze, że dwie główne fabryki NAND flash Samsunga w Xi’an nadal produkują bez znaczących zakłóceń. Jednak wraz z narzucaniem przez władze lokalne jeszcze surowszych ograniczeń dotyczących przemieszczania się ludzi, Samsung został zmuszony do wprowadzenia zmian w działalności obu fabryka. Jeśli chodzi o produkty końcowe, zakłady w regionie Xi'an są przede wszystkim odpowiedzialne za montaż elektroniki użytkowej, takiej jak UFS i klienckie dyski SSD, co oznacza, że ​​zmiany w działalności fabryk w Xi'an będą miały bezpośredni wpływ na zakupy producentów smartfonów i notebooków. Ponieważ jednak poziom zapasów Samsunga jest nadal stosunkowo wysoki, firma powinna być w stanie dostarczać te produkty nabywcom bez żadnych problemów w krótkim okresie. Niewykluczone jednak, że osłabnie spadek cen tych produktów. TrendForce wskazuje, że po tym, jak Samsung wydał oficjalne oświadczenie w sprawie Xi'an, większość dostawców przestała podawać ceny produktów NAND Flash. Lockdown w Wuhan dotknął też innego wielkiego producenta pamięci – firmę Micron. Micron również musiał ograniczyć liczbę pracowników w swojej fabryce DRAM oraz poinformował o możliwości wystąpienia krótkoterminowych opóźnień, mimo wykorzystania globalnego łańcucha dostaw, w tym podwykonawców. – Nowe lub bardziej rygorystyczne ograniczenia wpływające na naszą działalność w Xi'an mogą być coraz trudniejsze do złagodzenia. Będziemy nadal aktywnie reagować na tę sytuację i ściśle współpracować z naszymi klientami, dostawcami i partnerami logistycznymi, aby zminimalizować wpływ na harmonogramy dostaw – napisał Micron w komunikacie z 29 grudnia. W Xi’an pod koniec grudnia wprowadzono surowy lockdown – mieszkańcy tego 13-milionowego miasta obecnie nie mogą wychodzić nawet na zakupy, a żywność jest dostarczana przez władze. Media donoszą jednak o problemach z dostawami, a posty w mediach społecznościowych pokazują, jak ludzie wymieniają różne towary, w tym nawet gadżety elektroniczne, na jedzenie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2