reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Fabryka chipów Boscha w Dreźnie oficjalnie rozpoczęła działalność, Northvolt ma dodatkowe środki na rozwój, a MAN Truck zainwestuje w Niepołomicach – to tylko kilka ważnych wiadomości z ostatnich kilku dni.

Polska:

Northvolt pozyskał 2,75 mld USD na rozwój działalności. MAN Truck zainwestuje 95 mln USD w Niepołomicach. Comarch rusza z budową centrum danych w USA. AIUT otworzył oddział w Kanadzie. Spółka Sonela podpisała umowę z Tauronem. SatRevolution: co kwartał na orbitę ma trafiać 15 satelitów. Roboty AGV przewiozą europalety w nowym magazynie Etisoft. Cyfrowy Polsat ma zgodę na sprzedaż Polkomtel Infrastruktura. InterPhone zainstalował nowego robota przemysłowego. Symboliczny początek budowy kieleckiego kampusu GUM. XTPL złożyło kolejny wniosek patentowy. SoftBlue podsumowało 2020 rok.

Świat:

Wartość rynku półprzewodników ma w tym roku wzrosnąć o niemal 20%. Bosch uruchomił supernowoczesną fabrykę w Dreźnie. Aż trzy wiadomości od producentów PCB: Isola zakończyła budowę w Stana Zjednoczonych. AT&S uruchomi produkcję w Malezji. Natomiast IDELEC i ICAPE łączą siły. HANZA inwestuje w Szwecji oraz rozwija działalność w Chinach. GlobalFoundries podpisało umowę z GlobalWafers dotyczącą rozwoju mocy produkcyjnych. Grafen może zrewolucjonizować twarde dyski. SK Innovation uzyskało kredyt, który przeznaczy na dalsze inwestycje na Węgrzech. CATL zamierza uruchomić fabrykę w Szanghaju. IC Insights opublikowało ranking dostawców układów analogowych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama