reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WhitestarRealEstate
Przemysł elektroniczny |

Roboty AGV przewiozą europalety w nowym magazynie Etisoft

Etisoft do końca 2022 roku zamierza zakończyć przeprowadzkę do Diamond Business Park w Gliwicach, gdzie firma tworzy właśnie zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłkowy.

Już wkrótce Etisoft będzie dysponował nowoczesnym automatycznym centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowym wyrobów gotowych. Do zagospodarowania ma ponad 4 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 m kw. powierzchni biurowej. Ruszyły już prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy. Bezpośrednim sąsiadem firmy będzie jedna z jej spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. metrów kw. – informuje Etisoft. Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem, gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także zostanie przeniesiony główny magazyn wysyłkowy. – Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca – dodaje Michał Majnusz. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Funkcjonowanie magazynu będzie się opierało o system SALMA. To System Automatycznej Logistyki i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie. Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami.
  • Dostarczanie do pakowania wykona robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania.
  • Pakowanie będzie wspierane przez system asystujący operatorowi, który podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby było to optymalne.
  • Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA. Rozwiązanie to zostanie zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2