reklama
reklama
reklama
reklama
© Comarch
Przemysł elektroniczny |

Comarch rusza z budową centrum danych w USA

Comarch wybuduje centrum przetwarzania danych w Stanach Zjednoczonych. Prace rozpoczną się w czerwcu 2021 roku, a uruchomienie ośrodka planowane jest na połowę 2022 roku.

Centrum danych o powierzchni blisko 3 000 m kw. powstanie na działce liczącej 1,2 ha w miejscowości Mesa w stanie Arizona. Łączny koszt inwestycji Comarch w budowę nowego ośrodka wyniesie około 22 mln USD.
Inwestycja we własną infrastrukturę to część strategii Comarch, związana jest także z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku amerykańskim, gdzie firma realizuje projekty informatyczne od 1999 roku. Aktualnie Comarch świadczy usługi data center dla klientów z Ameryki Północnej i Południowej w wynajmowanych przestrzeniach w Chicago i Columbus oraz w Montrealu i Toronto. Po uruchomieniu ośrodka na terenie USA, wszystkie te serwery zostaną przeniesione do Mesy. Comarch posiada już własne serwerownie w Polsce (Kraków i Warszawa) oraz we Francji i w Niemczech. Centrum danych w Mesie będzie wykorzystywane do hostowania infrastruktury i aplikacji, wsparcia i utrzymania, realizacji projektów IT, rozwoju biznesu, usług konsultingowych oraz do dostarczania systemów informatycznych. Budowa centrum danych to pierwsza inwestycja Comarch w USA i będzie pełnić funkcję flagowego budynku firmy. Comarch działa na rynku amerykańskim od końca XX wieku, kiedy to firma otworzyła swój oddział w Waszyngtonie. Uruchomienie biura w Ameryce było elementem długoterminowej strategii budowania globalnej marki Comarchu. Obecnie firma ma oddziały w Nowym Jorku i Rosemont. Wśród amerykańskich firm, które postawiły na systemy i usługi Comarch są m.in. linie lotnicze JetBlue, wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car oraz sieć sklepów sieci sklepów z artykułami metalowymi TrueValue – informuje Comarch. Data center w Mesie będzie również obsługiwać klientów z krajów Ameryki Południowej. Już teraz wiele firm przechowuje dane w serwerowniach, które Comarch wynajmuje w USA i Kanadzie. Z usług hostingowych korzystają m.in.: Despegar, internetowa firma turystyczna w Ameryce Łacińskiej czy też Repsol, przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego – Wybraliśmy Mesę ze względu na jej rozwój jako wschodzący region technologiczny, rozsądne ceny energii, istniejącą infrastrukturę, brak ryzyka wystąpienia klęsk żywiołowych i przyjazne dla biznesu procesy akceptacji, które skróciły czas uruchomienia – powiedział Louis Rossi, przedstawiciel Comarch, dyrektor ds. rozwoju biznesu w USA. © Comarch

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2