reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© KPT
Przemysł elektroniczny |

MAN Truck zainwestuje 95 mln EUR w Niepołomicach

W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 firma rozbuduje fabrykę pojazdów ciężarowych w Niepołomicach, znacząco zwiększając moce produkcyjne oraz zatrudnienie w zakładzie.

MAN Truck & Bus SE podpisał dziś, 10 czerwca list intencyjny dotyczący rozbudowy niepołomickiego zakładu produkującego samochody ciężarowe, dostawcze, autobusy oraz silniki. Wartość inwestycji wyniesie 95 mln EUR. Start produkcji po rozbudowie zakładu planowany jest na wrzesień 2022 roku. Docelowo zatrudnionych tu będzie ponad 2500 pracowników, zarówno na linii produkcyjnej, jak i w obszarze administracyjnym. Planowana średnia dzienna produkcja wyniesie ponad 300 pojazdów oraz 200 kabin.
Planowane jest rozszerzenie działalności zakładu o nowe technologie. Fabryka w Niepołomicach ma odgrywać istotną rolę we wprowadzaniu na rynek nowych technologii związanych z digitalizacją, elektromobilnością oraz jazdą autonomiczną w obszarze pojazdów ciężarowych.
Obecnie zakład zatrudnia 828 osób, a dzięki ogłoszonej właśnie inwestycji, MAN stanie się jednym z największych pracodawców w regionie. – Koncern MAN znajduje się w przełomowym momencie swojej historii, podejmując kompleksową transformację przedsiębiorstwa, które dyktują nam wyzwania przyszłości. Polska jest dla nas w tym procesie bardzo ważnym krajem. Mamy tu dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, centrum finansowo księgowe oraz spółkę sprzedażową, obecną na polskim rynku od ponad 28 lat. Nasi pracownicy w Polsce, a jest ich już ponad 5000, wykonują wspaniałą pracę, świadczą usługi na najwyższym poziomie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Niepołomice i zakład MAN Trucks będzie odgrywał w tym procesie znaczącą rolę – powiedział podczas uroczystości Michael Kobriger, członek zarządu MAN Truck & Bus SE, odpowiedzialny za produkcję i logistykę. W czasie trójzmianowego systemu pracy w Niepołomicach będzie powstawać kompletne portfolio pojazdów ciężarowych MAN od pojazdów klasy lekkiej i średniej po pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej. W zakładzie znajdzie się także centrum modyfikacji pojazdów ciężarowych oraz hala wyposażenia kabin. Zakład MAN Trucks w Niepołomicach został otwarty pod koniec 2007 roku. Do tej pory produkowane były tam pojazdy klasy ciężkiej, przeznaczone zarówno na rynki europejskie jak i pozaeuropejskie. Do końca roku 2020, wyprodukowano ponad 171548 ciągników siodłowych i podwozi. Nowa inwestycja firmy MAN Truck & Bus SE będzie realizowana przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji w Niepołomicach. Decyzja o wsparciu dla MAN Truck jest największą inwestycją w tym roku w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama