reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu sporo wiadomości o polskich start-upach, ale i duże globalne spółki miały ważne informacje: np. Garmin w nowo otwartym polskim zakładzie będzie produkował rozwiązania dla motoryzacji.

Polska:

Garmin otwiera nowoczesną fabrykę pod Wrocławiem. Capchem zainwestuje 50 mln EUR w Wałbrzyskiej SSE. APS Energia zawarła list intencyjny z NEO. Dronehub z dofinansowaniem z NCBR na 6,9 mln PLN. Interphone rozwija park maszynowy. Plus wybrał do współpracy start-upy 5G. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i dronowa spółka WB Flytronic podpisały list intencyjny. Binary Helix i katowiccy twórcy dronoidów – Spartaqs – nawiązali współpracę. Wyniki roczne: Apator nie dał się pandemii, podobnie jak Relpol. XTPL ma drugie zamówienie na nanotusz od tego samego kontrahenta. El-Cab należy do Amphenola. PGNiG sięga po przemysłowy internet rzeczy do bilansowania energii.

Świat:

ABB otworzy centrum badawczo-rozwojowe w obszarze elektromobilności. Continental inwestuje w specjalistę z zakresu rozpoznawania obiektów. Microchip przeznaczy 20 mln USD na centrum rozwojowe w Irlandii. SK Hynix zabezpiecza dostawy sprzętu do produkcji chipów od ASML. HP przejmuje producenta urządzeń peryferyjnych dla graczy. NCAB przejmuje włoską spółkę. Kioxia rozpoczęła budowę nowej fabryki. Foxconn wyprodukuje samochody elektryczne Fisker. Fabryka firmy Haier w Rumunii rozpocznie produkcję późną wiosną. Osram kupił udziały w spółce specjalizującej się w diodach LED UV-C. Producenci chipów pracują na pełnych mocach, przychody rosną. Orbit One: rosną ceny komponentów i wydłuża się czas realizacji zamówień.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1