reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Garmin Przemysł elektroniczny |

Garmin otwiera nowoczesną fabrykę pod Wrocławiem

W nowym zakładzie firmy Garmin wytwarzane będą samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty z przeznaczeniem na rynek europejski.

Garmin International Inc., część Garmin Ltd. poinformował o otwarciu nowej fabryki Garmin Wroclaw, zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego kompleksowe rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) oraz elektroniki użytkowej dla europejskich odbiorców. Budynek z certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM ma blisko 30 000 m kw. powierzchni produkcyjno-dystrybucyjnej. W tym roku rozpocznie się prototypowa produkcja, a następnie z linii produkcyjnej zjadą pierwsze rozwiązania konsumenckie. W 2022 roku ma ruszyć wytwarzanie pierwszych gotowych do użycia systemów elektronicznych urządzeń dla pojazdów. Aktualnie zakład przygotowuje się do jak najszybszego uruchomienia procesu produkcji, prowadząc rekrutację inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu. Nowy obiekt Garmin zlokalizowany jest w SERGO Logistics Park Wrocław w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8, co pozwoli na sprawną dystrybucję samochodowych produktów informacyjno-rozrywkowych w całej Europie – czytamy w komunikacie. – Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu. Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu – mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.
Od ponad 30 lat © Garmin specjalizuje się w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, oprogramowaniu i urządzeniach bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Produkty Garmin OEM natomiast to rozwiązania elektroniki samochodowej.
reklama
reklama
March 19 2023 23:07 V20.13.9-1
reklama
reklama