reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Fabryka firmy Haier w Rumunii rozpocznie produkcję późną wiosną

Haier Europe informuje, że budowa pierwszego zakładu produkcyjnego urządzeń chłodniczych w UE postępuje zgodnie z planem. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na późną wiosnę 2021 roku.

Fabryka będzie produkowała lodówki do zabudowy i wolnostojące dla trzech europejskich marek Haier - Candy, Hoover i Haier. Wartość tego projektu inwestycyjnego przekracza 70 mln EUR. Zlokalizowany w Parku Przemysłowym Allianso w Aricestii Rahtivani koło Ploeszti, 70 km od Bukaresztu obiekt będzie dysponował powierzchnią użytkową 63 000 m kw. oraz zajmował całkowity obszar 130 000 m kw. Nowy zakład przy pełnym obłożeniu będzie zatrudniał blisko 800 osób, a jego przewidywane moce produkcyjne po 2022 mają wynieść 600 000 sztuk. Projekt fabryki oparty na systemie modularnym umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych do 1 miliona sztuk przy pełnym obłożeniu – informuje Haier. – Jesteśmy zadowoleni z wyboru Ploeszti na miejsce budowy pierwszego zakładu produkcyjnego urządzeń chłodniczych w Unii Europejskiej. Projekt ten uczyni Rumunię centrum strategicznym Haier Europe i będzie odgrywać kluczową rolę w jego strategii ukierunkowanej na zajęcie pozycji wśród trójki liderów w branży do 2023 roku. Jesteśmy przekonani, że dzięki dużej zdolności produkcyjnej, transferowi technologii i funkcji logistycznych zakład ten będzie najlepszym w swojej klasie obiektem, który skutecznie odzwierciedla naszą filozofię ”zerowego dystansu do klientów” – komentuje Alessia Ianni, dyrektor ds. technologii chłodzących w Haier Europe i dyrektor zarządzająca Haier Tech Romania.
HAIER Europe Haier Europe należy do Haier Smart Home, globalnej grupy produkującej urządzenia gospodarstwa domowego znajdującej się na liście spółek Fortune Global 500. Haier Smart Home, notowana na szanghajskiej giełdzie papierów wartościowych (SHA: 600690), od roku 1993 działa na wszystkich 5 kontynentach w 25 parkach przemysłowych i 10 ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz zatrudnia około 100 000 pracowników. W 2019 roku spółka osiągnęła przychody operacyjne w wysokości 25 mld EUR, a jej globalna sieć sprzedaży obejmuje ponad 160 krajów. Haier Smart Home jest pierwszą spółką chińską, która w październiku 2018 r. weszła na rynek akcji D-Share notowanych na giełdzie China Europe International Exchange (CEINEX D-Share Market) we Frankfurcie w celu promowania marki i wspierania rozwoju działalności na rynku międzynarodowym i europejskim, gdzie spółka opiera swoją działalność na markach takich jak Candy, Hoover, Haier, Rosières, GE Appliances i Fisher&Paykel. Europejska siedziba spółki znajduje się w Brugherio (MB) we Włoszech.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama