reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Życzymy przyjemnego i cieplejszego weekendu oraz jak co piątek zapraszamy do przeglądu wiadomości z mijającego tygodnia.

Polska:

Pod Olsztynem powstanie fabryka ERKO. VIGO System z grantem na innowacyjną matrycę. SelfMaker powołał spółkę-córkę i zainwestował w nową siedzibę. Sonel utworzy spółkę zależną w Singapurze. Infoscan sprzeda część działalności. Chińska spółka wypowiedziała porozumienie z Ursusem. SpeedUp Energy Innovation inwestuje w estońską spółkę dronową. Govena podpisała umowę z PARP. LUG: czwarty kwartał najlepszy w całym roku. Polski robot neurorehabilitacyjny trafił już do 20 krajów. Poley.me – autonomiczny robot przyrządzi drinka.

Świat:

Renesas i Dialog łączą siły. Huawei rozwija działalność badawczo-rozwojową w Irlandii. Natomiast inwestuje w R&D Baluff na Węgrzech. Valmet zatrudni inżynierów w Niemczech. CATL wybuduje gigafabrykę w Chinach. Nexperia zwiększy produkcję chipów w Europie. Osram chce sprzedaż biznes elektroniki. Zwolnienia: MAN tnie etaty w Niemczech, a Signify w Holandii. ABB podsumowało 2020 rok. Gatema rozwija się w Austrii. IC Insights: ponad połowa globalnych mocy produkcyjnych wafli krzemowych w rękach pięciu firm. Apple wciąż wydaje najwięcej na półprzewodniki.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1