reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© arkadiusz weglewski dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Nexperia zwiększy produkcję chipów w Europie

Globalne zapotrzebowanie na produkcję półprzewodników skłania firmy do inwestycji: Nexperia planuje na 2021 rok rozwój mocy produkcyjnych oraz zwiększenie wydatków na badania i rozwój.

Nowe inwestycje Nexperii to odpowiedź na rosnący popyt na półprzewodniki mocy, firma chce także zwiększyć wydajność w zakresie układów w technologii GaN (azotku galu).
Plany Nexperii współgrają z zeszłoroczną decyzją spółki-matki, Wingtech Technology, o przeznaczeniu 1,85 mld USD na budowę nowej fabryki półprzewodników mocy w rejonie Szanghaju. Zakład ma rozpocząć produkcję w 2022 roku, a roczne moce szacowane są na 400 tys. wafli 300 mm. Tegoroczne zamiary Nexperii obejmują natomiast poprawę wydajności oraz wdrożenie nowych technologii produkcyjnych 200 mm w europejskich fabrykach: w Hamburgu oraz Manchesterze. W niemieckim zakładzie będą też realizowane dodatkowe inwestycje w nową technologię produkcji półprzewodników o szerokiej przerwie energetycznej. Firma zamierza wspierać rozwój nowych produktów, zwiększając nakłady na badania i rozwój do około 9% całkowitej sprzedaży. Nexperia niedawno otworzyła nowe globalne centra badawczo-rozwojowe w Penang w Malezji i Szanghaju w Chinach oraz rozbudowała istniejące ośrodki badawczo-rozwojowe w Hongkongu, Hamburgu i Manchesterze. Firma zwiększy również możliwości testowania i montażu w fabrykach Nexperii w Guangdong w Chinach, Seremban w Malezji i Cabuyao na Filipinach, w szczególności w obszarze automatyzacji oraz modułów system-in-package (SIP). – Rosnąca elektryfikacja pojazdów, komunikacja 5G, Przemysł 4.0 i powszechne wdrażanie projektów opartych na GaN będą napędzać zwiększony popyt na półprzewodniki mocy w 2021 roku i dalej – mówi Achim Kempe, dyrektor operacyjny Nexperia. – Od czasu przejęcia Nexperii przez Wingtech w 2019 roku zobowiązaliśmy się do ciągłych inwestycji w celu wspierania ambitnych planów rozwoju i wykorzystania synergii między dwoma biznesami. Po zeszłorocznym ogłoszeniu nowej fabryki 300 mm i otwarciu centrów projektowych w Penang i Szanghaju kontynuujemy inwestycje, które wspierają nasz rozwój na całym świecie i zwiększają zasięg i udziały w rynku firmy – dodaje Xuezheng Zhang (Wing), dyrektor generalny Wingtech i Nexperia.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama