reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lipca 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu Analog Devices ogłosił przejęcie Maxim Incorporated, natomiast polska spółka z branży kosmicznej jest już gotowa do produkcji respiratorów.

Polska:

Creotech planuje w ciągu 4 miesięcy rozpocząć seryjną produkcję respiratorów. BSH zatrudnia w Łodzi i Wrocławiu. Powstanie śląska fabryka baterii. Sprzedaż AGD w czerwcu większa niż w ubiegłym roku. Radmor dostarczy radiostacje dla polskiego wojska. S-Labs i Skanska partnerami w obszarze automatyki mieszkaniowej. Ericsson o pracy inżynierów w polskim centrum badań i rozwoju. SILVAIR nawiązał współpracę z LSI Industries. I znowu dwie wiadomości z Politechniki Gdańskiej: uczelnia uruchomiła nowe laboratoria oraz odgrywa ważną rolę w projekcie z zakresu cyberbezpieczeństwa IoT.

Świat:

Analog Devices przejmuje Maxim Incorporated. SoftBank rozważa sprzedaż Arm. ASML ogłosiło akwizycję Berliner Glas. E-Ink i Innolux pracują nad 28-calowym kolorowym e-papierem. SK Innovation zwiększy skalę inwestycji w Stanach Zjednoczonych. Sensata ogłosiła akwizycję PRECO Electronics. Meyer Burger uruchomi własną produkcję ogniw i modułów fotowoltaicznych. W branży PV coraz większe zainteresowanie inżynierów budzi perowskit i grafen. Continental zamknie dwa zakłady. BMW i Northvolt podpisały długoterminowy kontrakt. Samsung pracuje nad siecią 6G, która powinna być gotowa do wdrożeń pod koniec lat dwudziestych.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1