reklama
reklama
© siarhei tsalko dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu publikowaliśmy doniesienia o zamykaniu kolejnych fabryk, ale i coraz więcej firm stara się aktywnie przyczynić do walki z pandemią, np. Bosch opracował szybki test na COVID-19.

Koronawirus:

O wstrzymaniu lub ograniczeniu pracy fabryk informowały m.in. firmy BSH, Amica, LACROIX, Incap, Gorenje, Leoni oraz Foxconn i Wistron. Z kolei Volkswagen i FCA Poland wydłużyły przerwę w produkcji, a Volvo Cars przywracają produkcję w Chinach. Normalną działalność prowadzą także chińskie fabryki Renesas. Bosch stworzył szybki test na COVID-19. Tesla zamierza produkować sprzęt medyczny w amerykańskiej fabryce. Ford, również w celu produkcji urządzeń medycznych, łączy siły z 3M i GM. BMZ zwiększa produkcję baterii do urządzeń medycznych. Natomiast dla PZ Cormay skutki pandemii mogą przynieść korzyści w dłuższej perspektywie.

Polska:

LG Chem Wrocław Energy z kredytem na 480 mln EUR. XTPL realizuje komercyjne zamówienie dla partnera przemysłowego. Nestmedic z kolejną transzą finansowania od Deutsche Balton Aktiengesellschaft. Elzab opublikował raport roczny. Prezes Aplisens: „Zaopatrzenie działa, realizujemy też na bieżąco zmówienia”. ML System z kontraktem w Skandynawii. Producent grafenu z Zielonej Góry partnerem japońskiej spółki. Sonel podpisał memorandum w sprawie sprzedaży udziałów w spółce zależnej.

Świat:

Sharp i NEC łączą siły. Nokia sfinalizowała przejęcie Elenion. Grecki operator wybiera Ericssona.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1