reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Group Przemysł elektroniczny | 23 marca 2020

BMZ Group zwiększa produkcję baterii do urządzeń medycznych

Niemiecki koncern, który ma swoje zakłady także w Polsce, zwiększa produkcję baterii litowo-jonowych do zastosowań w aplikacjach medycznych, w szczególności w sprzęcie do wentylacji chorych.

BMZ Group reaguje na pandemię COVID-19 i zmienia profil produkcji, koncentrując się na bateriach do zastosowań w sprzęcie medycznym. Jak informuje firma, najbardziej zwiększyło się zapotrzebowanie ze strony producentów urządzeń do wentylacji pacjentów, w niektórych przypadkach zapytania wzrosły nawet o 50%. - Wszyscy zostaliśmy właśnie poddani trudnej próbie i odczuwamy skutki koronawirusa oraz widzimy konsekwencje pandemii. BMZ wdrożyło środki zapobiegawcze i codziennie analizujemy sytuację spotykając się on-line i zbierając informacje z oddziałów w różnych krajach. Ochrona zdrowia stanowi dla nas najwyższy priorytet. Dlatego nie wahaliśmy się ani chwili po otrzymaniu prośby ze strony producentów wentylatorów. Jesteśmy w tej korzystnej sytuacji, że mamy dostęp do zapasów, które pozwalają nam na zwiększenie produkcji baterii do zastosowań w technologiach medycznych. BMZ natychmiast utworzyło zespół do tego celu – mówi Sven Bauer, CEO BMZ.
Portfolio Grupy BMZ obejmuje bardzo szeroki zakres rozwiązań do zasilania i magazynowania energii, opartych o technologię litowo-jonową od baterii do elektronarzędzi, poprzez systemy zasilania dla fotowoltaiki czy turbin wiatrowych, aż po baterie do wózków widłowych czy maszyn przemysłowych. Siedziba główna BMZ znajduje się w Niemczech, firma ma też swoje zakłady w Chinach, Polsce i Stanach Zjednoczonych oraz biura w Japonii i Francji. Grupa zatrudnia na świecie około 3000 osób. Polska filia, BMZ Poland z Gliwic, rozwija się dynamicznie od 2010 roku i dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale badań i rozwoju.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1