reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Leoni Przemysł elektroniczny | 24 marca 2020

Leoni: COVID-19 mocno uderzy w firmę, czas ograniczyć produkcję

Niemiecki producent kabli i wiązek spodziewa się znacznego negatywnego wpływu pandemii na sprzedaż, zyski i płynność. Na tym etapie firma nie jest jednak w stanie ocenić, jak dokładnie koroanwirus obciąży wyniki.

Leoni podejmie kroki, aby w możliwie największym stopniu zapobiec negatywnemu wpływowi koronawirusa na sytuację firmy i zapewnić ciągłość działania. Obejmie to zamknięcia fabryk w Europie, Północnej Afryce i Amerykach, a także wprowadzenie skróconego czasu pracy w Niemczech oraz innych placówkach europejskich. Pozwoli to na mocne ograniczenie kosztów materiałów oraz pracy. Leoni zamierza też ubiegać się o pomoc finansową, aby zwiększyć elastyczność finansową.
W ciągu ostatnich kilku dni rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadzało do wstrzymania produkcji przez głównych wytwórców samochodów. Z uwagi na związany z tym oczekiwany spadek sprzedaży, Leoni postanowiło tymczasowo znacznie ograniczyć produkcję w europejskich, północnoafrykańskich i amerykańskich zakładach Wiring Systems. Leoni wprowadzi te ograniczenia na okres, w którym podobne restrykcje będą dotyczyły producentów samochodów, który obecnie szacowany jest na cztery tygodnie, ale być może potrwa dłużej. Firma informuje, że ustabilizowała się już sytuacja w zakładach Wiring Systems w Chinach. Wszystkie zakłady były w stanie podjąć produkcję prawie na poprzednim poziomie. Leoni spodziewa się spadku i ograniczenia produkcji w biznesie motoryzacyjnym działu Wire & Cable Solutions. Jak na razie realizowana jest produkcja dla sektora przemysłowego Wire & Cable Solutions, choć tu równiże należy spodziewać się strat. W reakcji na przerwy w produkcji klientów Leoni, firma wprowadza ograniczenia we własnych zakładach w Niemczech i Europie. Rada dyrektorów oraz przedstawiciele związków zawodowych doszli do porozumienia, które zakłada kontrolowaną redukcję produkcji, przy jednoczesnym częściowym zabezpieczeniu dochodów pracowników. Krótkoterminowa praca zwiększy elastyczność finansową firmy. Szczegóły są uzgadniane lokalnie, biorąc pod uwagę specyfikę danego zakładu. Firma analizuje możliwość wprowadzania podobnych ograniczeń w zakładach poza Niemcami i zamierza je wdrażać w krótkim czasie – informuje Leoni w komunikacie. Leoni zamierza też ubiegać się o pomoc finansową ze strony państwa. Fundusze te pomogą zwiększyć elastyczność finansową firmy i zostaną wykorzystane na poziomie grupy w celu zapewnienia kontynuacji działalności biznesowej.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1