reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny |

Bosch stworzył szybki test na COVID-19

Zautomatyzowany szybki test COVID-19 firmy Bosch, opracowany w ciągu sześciu tygodni, może pomóc placówkom medycznym w diagnozowaniu choroby w krótkim czasie.

Nowo opracowany test będzie dostępny od kwietnia w Niemczech, a następnie na innych rynkach w Europie i poza nią. Szybki test na COVID-19 firmy Bosch jest wynikiem współpracy spółki Bosch Healthcare Solutions i firmy Randox Laboratories Ltd. z Irlandii Północnej, która zajmuje się technologią medyczną.
Koronawirus SARS-CoV-2 stanowi poważne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej i instytucji medycznych na całym świecie. Zdolność do szybkiego diagnozowania wirusa jest nieocenioną pomocą w ograniczaniu jego wykładniczego rozprzestrzeniania się w wielu krajach. - Chcemy, aby szybki test Bosch COVID-19 miał wkład w jak najszybsze powstrzymanie pandemii koronawirusa. Przyspieszy on identyfikację i izolację zakażonych pacjentów – mówi dr Volkmar Denner, prezes zarządu Bosch. Nowy szybki test może wykryć zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u pacjentów w czasie krótszym niż dwie i pół godziny - od momentu pobrania próbki do momentu otrzymania wyniku. Kolejną zaletą testu jest to, że można go wykonać bezpośrednio w punkcie opieki medycznej – podkreśla Bosch w komunikacie. Test diagnostyczny działa na urządzeniu do analizy Vivalytic firmy Bosch Healthcare Solutions. Pozwala on przetestować pojedynczą próbkę nie tylko pod kątem COVID-19, ale także pod kątem dziewięciu innych chorób układu oddechowego, w tym grypy A i B. - Szczególną cechą testu Bosch jest to, że oferuje diagnostykę różnicową, co oszczędza czas potrzebny lekarzom na dalsze testy. Zapewnia im również wiarygodną diagnozę w krótkim czasie, dzięki czemu mogą szybciej rozpocząć odpowiednie leczenie - podkreśla Marc Meier, prezes Bosch Healthcare Solutions GmbH. W różnych testach laboratoryjnych z SARS-CoV-2, test Bosch uzyskał wyniki z dokładnością ponad 95 procent. Szybki test spełnia standardy jakości Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Próbkę pobiera się z nosa lub gardła pacjenta za pomocą wacika. Następnie wkład, który zawiera już wszystkie odczynniki wymagane do testu, jest umieszczany w urządzeniu Vivalytic w celu analizy. Analizator Bosch Vivalytic może wykonać do dziesięciu testów w ciągu 24 godzin.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama