reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu w związku z niespodziewanym świętem mieliśmy nieco mniej dni pracujących , ale za to za zachodnią granicą, w Monachium, trwały targi Electronica 2018.

Polska:

Nowy potencjał dla technologii XTPL w sektorze smart glass. Varroc zainwestuje w województwie lubelskim. Aplisens liczy na ponad 100 mln PLN przychodów w 2018 roku. Mouser rozbudowuje kwaterę główną i otworzy polski oddział. Philips otworzył dwa nowe centra w Łodzi. Intensywny listopad w polskim sektorze kosmicznym. Ten tydzień upływa również pod znakiem raportów za 3 kwartał 2018 roku publikowanych przez rodzime spółki. Sporo z nich może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami, np. VIGO System, Apator, ES-System czy LUG. Z kolei Lena Lighting nie miała dobrej passy.

Świat:

ABB buduje nowe centrum rozwojowe. Najnowsze Raspberry Pi już w sprzedaży. Murata rozpocznie kolejną inwestycję. Najwięksi dostawcy chipów w większości odnotują duże wzrosty w 2018 roku. W tym tygodniu w Monachium miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w branży, czyli targi Electronica 2018. Nasi dziennikarze też tam byli i mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firm obecnych na tej imprezie. Oto wywiady (w języku angielskim) z Würth Elektronik eiSos, Avnet i Viscom.

Technologie:

Bezprzewodowe przełączniki bez baterii. Nowoczesna platforma motoryzacyjna do sterowania silnikami trakcyjnymi. Wideo HD przez przewody UTP. Stała ewolucja prawa Moore’a.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1