reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu w związku z niespodziewanym świętem mieliśmy nieco mniej dni pracujących , ale za to za zachodnią granicą, w Monachium, trwały targi Electronica 2018.

Polska:

Nowy potencjał dla technologii XTPL w sektorze smart glass. Varroc zainwestuje w województwie lubelskim. Aplisens liczy na ponad 100 mln PLN przychodów w 2018 roku. Mouser rozbudowuje kwaterę główną i otworzy polski oddział. Philips otworzył dwa nowe centra w Łodzi. Intensywny listopad w polskim sektorze kosmicznym. Ten tydzień upływa również pod znakiem raportów za 3 kwartał 2018 roku publikowanych przez rodzime spółki. Sporo z nich może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami, np. VIGO System, Apator, ES-System czy LUG. Z kolei Lena Lighting nie miała dobrej passy.

Świat:

ABB buduje nowe centrum rozwojowe. Najnowsze Raspberry Pi już w sprzedaży. Murata rozpocznie kolejną inwestycję. Najwięksi dostawcy chipów w większości odnotują duże wzrosty w 2018 roku. W tym tygodniu w Monachium miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w branży, czyli targi Electronica 2018. Nasi dziennikarze też tam byli i mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firm obecnych na tej imprezie. Oto wywiady (w języku angielskim) z Würth Elektronik eiSos, Avnet i Viscom.

Technologie:

Bezprzewodowe przełączniki bez baterii. Nowoczesna platforma motoryzacyjna do sterowania silnikami trakcyjnymi. Wideo HD przez przewody UTP. Stała ewolucja prawa Moore’a.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2020 00:12 V15.3.2-1