reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 14 listopada 2018

ABB buduje nowe centrum rozwojowe

ABB buduje nową globalną siedzibę główną i centrum badawczo-rozwojowe spełniające standardy zrównoważonego rozwoju. Firma zapowiada, że zamierza umacniać pozycję lidera w dziedzinie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

W ramach inwestycji powstanie wart 10 mln USD obiekt o powierzchni 3600 m kw., którego ukończenie zaplanowano na czerwiec 2019 roku. ABB podkreśla w ten sposób swoje zaangażowanie w rozwój zrównoważonej mobilności – czytamy w komunikacie.
− Inwestycja w nową siedzibę i centrum badawczo-rozwojowe wpisuje się w zaangażowanie firmy w przywództwo technologiczne i wyznaczanie standardów w zakresie zrównoważonej mobilności. Obiekt pozwoli nam przyspieszyć tempo badania i rozwijania produktów, abyśmy mogli jeszcze szybciej wprowadzać na rynek nasze innowacyjne rozwiązania – mówi Frank Muehlon, dyrektor biznesu ładowania pojazdów elektrycznych w ABB.
Budynek usytuowany w południowej części kampusu Uniwersytetu Technicznego w Delft pomieści do 120 osób. ABB sygnalizuje w ten sposób powrót swojego biznesu ładowania pojazdów elektrycznych do źródeł. Założyciele firmy Epyon (start-upu zajmującego się ładowaniem pojazdów elektrycznych, zakupionego przez ABB w 2011 r.) byli absolwentami Uniwersytetu Technicznego w Delft. W pracach nad stacjami ładowania ABB stawia przede wszystkim na interoperacyjność. Dlatego też budynek zostanie wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające kompatybilność ładowarek ABB ze wszystkimi rodzajami pojazdów. Właśnie w tym celu zbudowano specjalne symulatory, a 95% prób będzie przeprowadzanych na cyfrowej kopii pojazdu wgranej do takiego urządzenia. Symulator nie pozwala jednak na badanie samochodów i ładowarek w warunkach upalnej lub mroźnej pogody, dlatego ABB opracowuje specjalne komory klimatyczne, w których instalacje zostaną wystawione na działanie skrajnych warunków, w tym temperatury od -40 do +40 stopni Celsjusza i wysokiej wilgotności. W obiekcie będą również prowadzone prace nad systemami ładowania dla szybko rozwijającego się segmentu autobusów elektrycznych. Pomieszczenia testowe będą na tyle duże, aby umożliwić wjazd autobusu miejskiego. - W ramach zaangażowania firmy ABB na rzecz życia bez zużywania zasobów Ziemi, kluczową kwestią było nie tylko zaprojektowanie budynku, w którym można by pracować nad zrównoważoną mobilnością, ale również takiego, który sam byłby w stu procentach zgodny ze standardami zrównoważonego rozwoju – informuje firma. Ogrzewanie i chłodzenie kompleksu ABB będzie zapewnione dzięki połączeniu z elektrociepłownią geotermalną Uniwersytetu Technicznego w Delft. Na dachu znajdą się panele fotowoltaiczne z falownikami ABB, przekształcającymi prąd stały uzyskany w ogniwach na prąd zmienny, który można wykorzystać do zasilania obiektu. ABB wykorzysta w całym budynku również własne rozwiązania, w tym transformatory, rozdzielnice, produkty dla inteligentnych budynków i elementy zabezpieczeń, w tym wyłączniki instalacyjne, wyłączniki różnicowoprądowe, ograniczniki przepięć oraz akcesoria sterujące, sygnalizacyjne i pomiarowe. W ramach współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft nowy obiekt ABB zaoferuje praktyki jego studentom kształcącym się na poziomie magisterskim i doktoranckim.
reklama
reklama
September 28 2020 14:54 V18.10.14-1