reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

Najczęściej czytaną wiadomością mijającego tygodnia był zdecydowanie news o kwidzyńskim Jabilu.

Polska:

Jabil kończy produkcję fotowoltaiki w Kwidzynie. Aplisens planuje przejęcie. Lumel rusza z nową inwestycją. Polskie konsorcjum naukowe opracuje prototyp akumulatora. TS PCB Techno-Service SA kupuje nowe maszyny. Astri Polska dostarcza urządzenie do testowania satelitów. Dwie firmy z branży kosmicznej ze środkami z ARP. Eltron przeprowadził się do nowej siedziby.

Świat:

Scanfil ma za sobą dobry rok. Qualcomm i Samsung rozwijają współpracę produkcyjną. TT Electronics przejmuje Stadium. Natomiast Infineon zainteresował się duńskim start-upem audio. Skeleton przenosi produkcję do Niemiec, a Neways rozwija działalność u naszych zachodnich sąsiadów. Z kolei Avnet rozbudowuje potencjał logistyczny w Europie. Qualcomm podniósł ofertę na NXP. ESA i Airbus wspólnie wprowadzą nową usługę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. I jeszcze ranking firm półprzewodnikowych, które w ubiegłym roku wydawały najwięcej na R&D. Nexteer Automotive wybuduje zakład w Maroku.

Technologie:

MACOM i STMicroelectronics wprowadzają technologię GaN-on-Si na główny rynek aplikacji RF. Jak działają sensory linii papilarnych? Nowe procesory AMD dla systemów wbudowanych, oparte na „Zen”. Najbardziej oszczędne transceivery Bluetooth.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1