reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

Najczęściej czytaną wiadomością mijającego tygodnia był zdecydowanie news o kwidzyńskim Jabilu.

Polska:

Jabil kończy produkcję fotowoltaiki w Kwidzynie. Aplisens planuje przejęcie. Lumel rusza z nową inwestycją. Polskie konsorcjum naukowe opracuje prototyp akumulatora. TS PCB Techno-Service SA kupuje nowe maszyny. Astri Polska dostarcza urządzenie do testowania satelitów. Dwie firmy z branży kosmicznej ze środkami z ARP. Eltron przeprowadził się do nowej siedziby.

Świat:

Scanfil ma za sobą dobry rok. Qualcomm i Samsung rozwijają współpracę produkcyjną. TT Electronics przejmuje Stadium. Natomiast Infineon zainteresował się duńskim start-upem audio. Skeleton przenosi produkcję do Niemiec, a Neways rozwija działalność u naszych zachodnich sąsiadów. Z kolei Avnet rozbudowuje potencjał logistyczny w Europie. Qualcomm podniósł ofertę na NXP. ESA i Airbus wspólnie wprowadzą nową usługę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. I jeszcze ranking firm półprzewodnikowych, które w ubiegłym roku wydawały najwięcej na R&D. Nexteer Automotive wybuduje zakład w Maroku.

Technologie:

MACOM i STMicroelectronics wprowadzają technologię GaN-on-Si na główny rynek aplikacji RF. Jak działają sensory linii papilarnych? Nowe procesory AMD dla systemów wbudowanych, oparte na „Zen”. Najbardziej oszczędne transceivery Bluetooth.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 23 2020 16:22 V15.4.2-1