reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 lutego 2018

Aplisens chce przejąć spółkę z branży APKIA

Giełdowy Aplisens negocjuje nabycie udziałów w firmie z branży aparatury kontrolno-pomiarowej (APKiA), której średnioroczny zysk netto w ostatnich trzech latach wynosiły 0,8 mln zł.
Akwizycja uzależniona jest m. in. od wyników badania due diligence oraz uzgodnienia ostatecznych warunków realizacji transakcji. Średnioroczne przychody ze sprzedaży spółki, którą interesuje się Aplisens wynosiły za lata 2015-2017 około 8 mln zł, a średnioroczny zysk netto w tym okresie to 0,8 mln zł. Negocjacje w sprawie akwizycji spółki z branży APKiA stanowią realizację strategii w obszarze wzrostu skali prowadzonej działalności oraz zwiększenia udziału rynkowego.

Po trzech kwartałach 2017 roku skonsolidowane przychody Aplisenu przekroczyły 70 mln zł (-3% r/r). Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 24,5 mln zł (-4%), a zysk netto 10,6 mln zł (-11%). Mocniejszy spadek czystego zysku był spowodowany głównie ujemnymi różnicami kursowymi. W samym trzecim kwartale widać poprawę rezultatów – zysk netto wzrósł o 13% do 4,3 mln zł, przy przychodach w wysokości 25,6 mln zł. Do tego okres między początkiem lipca, a końcem września był pierwszym od ośmiu kwartałów, w którym wzrosły przychody na rynku krajowym. Całoroczne wyniki poznamy 21 marca.

- Wyniki Aplisensu za IV kwartał 2017 roku powinny być dobre. Sporo zamówień wpłynęło do nas w drugim półroczu zeszłego roku, co sprzyjało wzrostowi sprzedaży w końcówce roku. Dobra koniunktura gospodarcza w Europie sprawiała, że rósł eksport do krajów UE. W krajach WNP zanotowaliśmy zbliżone przychody do uzyskanych 2016 roku, który co istotne były wysokie. Dynamicznie rosły przychody z tzw. pozostały rynków eksportowych. Do tego przyczyniła się sprzedaż w Chinach, Pakistanie, Tajwanie i Wietnamie. W kraju pojawiło się więcej pieniędzy na inwestycje w ekologię. W górnictwie też są one realizowane. Niemniej cały czas brakuje zwiększonych inwestycji firm prywatnych – mówił niedawno dla Akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Źródło: Akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1