reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skeleton Technologies Przemysł elektroniczny | 20 lutego 2018

Skeleton przenosi się do Niemiec

Estoński producent superkondensatorów zamierza jeszcze latem tego roku przenieść całą produkcję z rodzimego kraju do Drezna.
Skeleton zakończy działalność zakładu produkcyjnego w Viimsi, w północnej Estonii, gdzie firma działa od 2014 roku. Skeleton zamierza jednak utrzymać dział rozwoju w Estonii, a nawet zatrudnić tam dodatkowe osoby – informuje estoński portal EER. Zespół R&D ma w 2019 roku powiększyć się o 20 osób.

Część produkcji została już przeniesiona do Drezna, gdzie Skeleton w zeszłym roku uruchomiło zakład, ale od lipca 2018 roku w niemieckim mieście będzie zlokalizowana cała produkcja firmy. Jak wyjaśnia CEO i współzałożyciel firmy, Taavi Madiberk, dzięki tej zmianie Skeleton będzie bliżej swoich klientów.

- Umożliwi nam to skrócenie czasów dostaw i zmniejszenie kosztów logistycznych, a także lepszy kontakt z klientami – wyjaśnia Madiberk i podkreśla, jak istotny dla firmy jest mocno rozwinięty przemysł motoryzacyjny w Niemczech, z takimi producentami jak Bosch czy Continental, a także z BMW, Volkswagenem i Audi. Liczy się także bliskość ważnych klientów z branży energetyki wiatrowej, czego dobrym przykładem jest Enercon.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2