reklama
reklama
© annalewandowska
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Ważna informacja z ostatniej chwili: Infineon otworzył fabrykę chipów w Austrii! W Polsce: gigant EMS zamierza rozbudować zakład, natomiast Ericsson chce zatrudnić 350 inżynierów.

Polska:

USI Poland wyda 100 mln PLN na rozbudowę zakładu w Biskupicach Podgórnych. Nowe maszyny w parku TS PCB Techno-Service. Ericsson zatrudni 350 osób w polskim centrum B+R. Creotech pracuje nad satelitą UVSat. DGS Diagnostics wmurował kamień węgielny. Laserowy gigant buduje w Gliwicach. Biznes i nauka łączą siły by utylizować panele PV. PZ Cormay zwiększył kwartalny zysk o 157% i kupił nieruchomość pod budowę nowego zakładu. Poza tym warto przypomnieć zeszłotygodniowe informacje o planach inwestycyjnych Intela, bo sporo doniesień medialnych skupiało się na tym, czy Polska ma szansę na budowę fabryki chipów (według ekspertów Investment Monitor jesteśmy na 14. miejscu wśród europejskich państw, ale kto wie...), jednak przypominamy dlatego, że jesteśmy w trójce kandydatów na lokalizację nowego zakładu produkującego akumulatory SK Innovation i Forda w Europie. Trzymamy kciuki.

Świat:

Wyjątkowo zacznijmy od prognoz dotyczących rynku półprzewodników: fabryki inwestują na potęgę w sprzęt do produkcji chipów i szykują się kolejne rekordy w tym sektorze. Nic więc dziwnego, że prognozy na trzeci kwartał dla największych dostawców chipów wyglądają bardzo obiecująco. Infineon otworzył supernowoczesną fabrykę chipów w Austrii. „Bez mikrochipów nie ma cyfryzacji”: przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała przedłożenie nowego europejskiego aktu prawnego o mikroczipach. Leoni ma już cztery fabryki w Serbii. Enics zwiększy produkcję w Chinach. Volkswagen otworzył laboratorium ogniw akumulatorowych w Salzgitter. Jenoptik podwoi moce w Dreźnie. LG Energy Solution kupuje spółkę zależną NEC. SEMCORP rozpoczyna budowę fabryki separatorów na Węgrzech. Valmet Automotive uroczyście otwiera fabrykę akumulatorów. W Polsce rozwija, ale w Chinach zamyka – Ericsson likwiduje centrum badawcze w Nankinie. Toyota zetnie koszty baterii do aut elektrycznych o połowę.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2