reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon Technologies AG
Przemysł elektroniczny |

Supernowoczesna fabryka Infineona w Austrii już działa

Infineon Technologies AG oficjalnie otworzył dziś, 17 września w Villach w Austrii fabrykę zaawansowanych technologicznie chipów elektroniki mocy na 300 mm waflach.

Inwestycja Infineona o wartości 1,6 mld EUR stanowi jeden z największych tego typu projektów w sektorze mikroelektroniki w Europie.
Infineon w 2018 roku ogłosił budowę fabryki chipów na potrzeby energoelektroniki. – Nowa fabryka jest dla Infineona kamieniem milowym, a jej otwarcie to bardzo dobra wiadomość dla naszych klientów – komentuje Reinhard Ploss, dyrektor generalny Infineona. – Czas na stworzenie nowych mocy produkcyjnych w Europie nie mógł być lepszy, biorąc pod uwagę rosnące globalne zapotrzebowanie na półprzewodniki mocy. Ostatnich kilka miesięcy wyraźnie pokazało, jak ważna jest mikroelektronika w praktycznie każdej dziedzinie życia. Oczekujemy, że w nadchodzących latach popyt na półprzewodniki mocy będzie nadal rósł ze względu na przyspieszone tempo cyfryzacji i elektryfikacji. Dodatkowe możliwości pomogą nam jeszcze lepiej obsługiwać klientów na całym świecie, także w dłuższej perspektywie – dodaje Reinhard Ploss. Infineon podkreśla w komunikacie, że sytuacja na globalnym rynku chipów wyraźnie pokazuje, jak ważne są inwestycje w innowacyjne technologie. Dzisiaj mikroelektronika jest dominującą technologią, na której opierają się wszystkie inne osiągnięcia, systemy i technologie w obszarze cyfryzacji – pisze Infineon. W podobnym tonie wypowiadała się w tym tygodniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w orędziu o stanie Unii, która podkreślała, że bez mikrochipów nie ma cyfryzacji. Całe linie produkcyjne pracują w tej chwili na zwolnionych obrotach, mimo rosnącego zapotrzebowania, z powodu niedoboru półprzewodników – mówiła szefa KE. Fabryka w Villach realizuje już pierwsze dostawy Fabryka została uruchomiona na początku sierpnia, trzy miesiące przed terminem. Pierwsze wafle opuszczą fabrykę w Villach w tym tygodniu. W pierwszym etapie chipy będą przeznaczone przede wszystkim na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, centrów danych oraz sektora wytwarzania energii odnawialnej z energii słonecznej i wiatrowej. Na poziomie grupy nowa fabryka zapewni Infineonowi dodatkowy potencjał sprzedażowy w wysokości około 2 mld EUR rocznie. Infineon ocenia, że planowana roczna wydajność zakładu w zakresie przemysłowych półprzewodników jest wystarczająca do wyposażenia systemów słonecznych wytwarzających łącznie około 1500 TWh energii elektrycznej – około trzy razy więcej niż roczne zużycie energii w Niemczech.
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
Dwa zakłady Infineona tworzą europejską megafabrykę chipów Nowa fabryka chipów ma około 60 000 m² powierzchni. Produkcja będzie stopniowo zwiększana w ciągu najbliższych czterech do pięciu lat. Ponad dwie trzecie z 400 dodatkowych wysoko wykwalifikowanych specjalistów potrzebnych do obsługi fabryki zostało już zatrudnionych. – Fabryka w Villach jest jedną z najnowocześniejszych na świecie i opiera się na pełnej automatyzacji i cyfryzacji. Jako „fabryka ucząca się” rozwiązania sztucznej inteligencji będą wykorzystywane przede wszystkim w obszarze konserwacji predykcyjnej – zapewnia Infineon. Jak mówi Jochen Hanebeck, członek zarządu i dyrektor operacyjny Infineona, firma ma teraz dwa duże zakłady produkcji półprzewodników mocy na waflach 300 mm: w Dreźnie i w Villach. – Oba zakłady opierają się na tych samych znormalizowanych koncepcjach produkcji i digitalizacji. Pozwala nam to kontrolować operacje produkcyjne w dwóch zakładach tak, jakby były jedną fabryką. Zwiększamy produktywność i jesteśmy bardziej elastyczni. Dzieje się tak, ponieważ możemy szybko przenosić produkcję różnych produktów między lokalizacjami a tym samym jeszcze szybciej reagować na potrzeby klientów. Dzięki wirtualnej megafabryce Infineon ustanawia nowy standard w produkcji na podłożach 300 mm – stwierdza Jochen Hanebeck. Układy scalone produkowane są na 300 mm waflach, które przy 40 mikrometrach są cieńsze od ludzkiego włosa. Villach stanowi centrum wiedzy Grupy w zakresie półprzewodników mocy i od dawna jest ważnym ośrodkiem innowacji w sieci produkcyjnej Infineon. To tutaj około 10 lat temu rozwinęła się produkcja półprzewodników mocy na 300 mm podłożach. W ostatnich latach została rozwinięta na w pełni zautomatyzowaną produkcję seryjną w zakładzie w Dreźnie. Zastosowanie tej technologii przynosi znaczne korzyści w zakresie wydajności ze względu na większą średnicę wafla i zmniejsza nakłady inwestycyjne – zapewnia Infineon.
© Infineon

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1