reklama
reklama
reklama
© Valmet Automotive Przemysł elektroniczny |

Valmet Automotive uroczyście otwiera fabrykę akumulatorów

Wartość inwestycji w zakład produkcyjny w Uusikaupunki w Finlandii wynosi 120 mln EUR, Valmet Automotive utworzy setki miejsc pracy.

Podczas dzisiejszego (14 września) uroczystego otwarcia po raz pierwszy została zaprezentowana fabryka akumulatorów firmy Valmet Automotive w Uusikaupunki i jednocześnie rozpoczęto produkcję wysokonapięciowych modułów akumulatorów samochodowych i zestawów akumulatorów. Obiekt znajduje się w tym samym budynku co fabryka samochodów Uusikaupunki, oferując połączenie usług produkcyjnych i optymalizacji logistycznej fińskiego dostawcy usług motoryzacyjnych. Rozbudowa zakładu o produkcję baterii jest istotną częścią długoterminowego planu strategicznego rozwoju zakładu w Uusikaupunki – czytamy w komunikacie.
Valmet Automotive prowadzi obecnie dwa zakłady produkcji akumulatorów na dużą skalę: w Salo i Uusikaupunki w Finlandii. Trzecia fabryka akumulatorów zostanie otwarta w Kirchardt w Niemczech w 2022 roku.
Fabryka akumulatorów w Uusikaupunki będzie dalej rozbudowywana i do 2024 roku będą w niej działać cztery linie produkcyjne akumulatorów. Łącznie Valmet Automotive zainwestuje w zakład w Uusikaupunki około 120 mln EUR, a roczną wydajność ma wynosić 500 000 modułów akumulatorowych i zestawów akumulatorów. – Z dumą prezentujemy naszą nową fabrykę akumulatorów w Uusikaupunki. To kamień milowy w realizacji naszej ambitnej strategii pojazdów elektrycznych. Możliwość produkcji pojazdów elektrycznych i systemów akumulatorowych pod jednym dachem to wyjątkowa oferta dla branży motoryzacyjnej. Otwieramy teraz również nowy rozdział w historii naszej lokalizacji w Uusikaupunki – serca i duszy Valmet Automotive – komentuje Olaf Bongwald, dyrektor generalny Valmet Automotive. – Dzięki fabrykom akumulatorów w Salo i Uusikaupunki, a później także w Kirchardt, poszerzamy naszą sieć produkcji akumulatorów i asortyment. Silne zapotrzebowanie na dalsze zdolności produkcyjne systemów akumulatorowych zostało potwierdzone przez trzy kontrakty na produkcję akumulatorów, które już mamy dla nowego zakładu w Uusikaupunki –mówi Jyrki Nurmi, starszy wiceprezes EV Systems. W początkowej fazie produkcji fabryka akumulatorów Uusikaupunki zatrudnia około 200 osób. Wraz z rozwojem produkcji akumulatorów w nadchodzących latach liczba pracowników znacząco wzrośnie. Do 2024 roku w fabryce akumulatorów Uusikaupunki będzie pracować około 500 osób.
reklama
reklama
January 25 2023 00:30 V20.12.1-1