reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Według najnowszej prognozy firmy analitycznej IC Insights wartość rynku półprzewodników w 2021 roku ma wzrosnąć aż o 19%! O czym jeszcze mówiło się w tym tygodniu w branży elektronicznej? Zapraszamy do przeglądu wiadomości.

Polska:

InPost zapowiada nową fabrykę paczkomatów. Tae Sung Electronics zainwestuje pod Działdowem. Apator podpisał umowę na regulatory gazu. TME uruchomiło spółkę w Stanach Zjednoczonych. Turck automatyzuje pakowanie w lubelskiej fabryce. Aplisens chce się dalej dzielić zyskiem z akcjonariuszami. Glamox, do którego należy ES-System, zadecydowała o lokalizacji magazynu centralnego w Polsce. Także inna firma z branży oświetleniowej, SLV, przyśpiesza ekspansję w Polsce. Binary Helix podpisał umowę z dystrybutorem z Czech. Amica ogłosiła wstępne wyniki za 2020 rok. ML System ma rekordowy portfel zamówień. Twórca robotów rehabilitacyjnych zadebiutuje na NewConnect. Healthnomic lanuje wprowadzenie na rynek nowego urządzenia jeszcze w tym roku.

Świat:

Bosch rozpoczął próbne serie produkcyjne w nowej fabryce półprzewodników w Dreźnie. Apple wyda 1 mld EUR na rozwój w Niemczech. Northvolt przejmuje Cuberg. LG Energy Solution zainwestuje 4,5 mld USD w Stanach Zjednoczonych. Volkswagen z nową strategią rozwoju cyfrowego. Valmet rozpoczyna ogromną rekrutację w Finlandii. Glamox przejmuje LiteIP. DuPont ogłosił akwizycję Laird Performance Materials. Porsche inwestuje dodatkowe 70 mln EUR w Rimac Automobili. Cree sfinalizowało sprzedaż biznesu LED. HELLA otwiera centrum rozwojowe w Rumunii. Honeywell kupi większościowy pakiet udziałów w firmie Fiplex. SK Hynix ma zgodę USA na przejęcie biznesu NAND Intela. IC Insights podnosi prognozę dla rynku chipów.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama