reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HELLA
Przemysł elektroniczny |

HELLA otwiera centrum rozwojowe w Rumunii

Dostawca dla branży motoryzacyjnej HELLA rozszerza swoją działalność w zakresie oprogramowania i elektroniki, czego przykładem jest nowe centrum testowo-rozwojowe otwarte w rumuńskim Krajowe.

Obecnie HELLA zatrudnia w Krajowej około 350 osób, których praca koncentruje się na rozwoju jednostek sterujących i oprogramowania. HELLA planuje dalszy rozwój i uzupełnianie tych kompetencji i w tym celu planuje w ciągu najbliższych kilku lat stworzyć około 250 dodatkowych miejsc pracy w Krajowej.
Dzięki nowemu centrum HELLA rozwija działalność w zakresie oprogramowania i elektroniki samochodowej i zamierza zatrudnić w Krajowej w Rumunii około 250 osób w ciągu następnych kilku lat.
– Już dziś wyrafinowane oprogramowanie i elektronika samochodowa są nieodzownymi czynnikami napędzającymi mobilność, a w przyszłości będą zyskiwać na znaczeniu i niewątpliwie staną się czynnikami kluczowymi. W związku z tym z przyjemnością otwieramy nasze nowe Centrum Technologiczne w Krajowej. Tym krokiem wzmacniamy rolę Krajowej w globalnej sieci HELLA i jednocześnie zwiększamy nasze zasoby programistyczne – mówił przy okazji otwarcia nowej lokalizacji Björn Twiehaus, współodpowiedzialny za dział elektroniki w zarządzie firmy HELLA. Nowy budynek o łącznej powierzchni ponad 6400 m kw. na terenie Electroputere Parc w Krajowej oferuje około dwa razy większą powierzchnię, niż poprzednia siedziba. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe, dwanaście sal konferencyjnych, laboratorium testowe i podziemny parking dla pojazdów testowych. HELLA rozpoczęła działalność w Krajowej w 2007 roku i od tego czasu miasto stała się ważnym elementem w globalnej sieci HELLA. Firma zatrudnia w Rumunii ponad 4200 osób w siedmiu lokalizacjach w Timisoarze, Aradzie, Lugoju i Krajowej.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama