reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu można było u nas przeczytać m.in. o nowej siedzibie Elproma Elektronika, a także o innowacji polskiej firmy poprawiającej bezpieczeństwo motocyklistów. Na świecie: Huawei sprzedaje biznes Honor.

Polska:

Elproma Elektronika przeprowadziła się do nowej siedziby. AR w kaskach od Seemore poprawi bezpieczeństwo motocyklistów. Unisystem rozpoczął seryjną produkcję. Po trzech kwartałach 2020 roku Apator zwiększa przychody i zyski. Aplisens utrzymuje rentowność. APS Energia przygotowuje zasoby produkcyjne na odbicie rynku w najbliższych miesiącach. Apator poinformował też o podpisaniu kolejnej umowy na dostawy liczników. Rusza budowa Parku Technologii Kosmicznych. Nieudany start rakiety Vega, na pokładzie satelita współtworzony przez Polaków. Polska nadgania w obszarze robotyzacji.

Świat:

Na początek kilka newsów odnośnie fuzji i przejęć. Huawei oficjalnie ogłosił sprzedaż biznesu Honor. Mediatek przejmuje od Intela dział produktów zarządzania mocą. TT Electronics sfinalizował zakup Torotel. Synopsys przejmuje Moortec. Hella zwiększy produkcję na Litwie. Yageo rozpoczyna budowę nowej fabryki i otwiera centra R&D. Chiński producent baterii uruchomi fabryki w Niemczech. W fabrykę montażu akumulatorów zainwestuje też Scania. Samsung Semiconductor Europe przeprowadził się już do nowej siedziby. Mouser Electronics otworzył nowy budynek w kampusie w stanie Teksas. Władze miasta Phoenix w Arizonie dały już wyraźną zgodę na inwestycję TSMC. Volskwagen zwiększa nakłady na nowe technologie. Qualcomm inwestuje w centrum R&D w Irlandii. Amerykański dostawca otrzymał też zgodę na sprzedaż do Huawei. Western Digital rozwija produkcję w Malezji. Neuralink będzie sterował protezami za pomocą myśli.
reklama
reklama
September 29 2022 15:24 V20.8.40-2