reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Warto m.in. przeczytać, co nowego w Scanfil Sieradz oraz o olbrzymim dofinansowaniu projektu prowadzonego przez ML System – zapraszamy do krótkiego przeglądu wiadomości z ostatnich dni.

Polska:

Scanfil Sieradz gotowy na Przemysł 4.0. ML System otrzyma 88,45 mln PLN dofinansowania. ICEYE pozyskał 87 mln USD. Danfoss wkrótce rozpocznie budowę hali w Grodzisku Mazowieckim. Asseco dostarczy bezzałogowce dla polskiego wojska. 11 mln PLN na rozwój robotów mobilnych. Sonel utrzymuje wysokie tempo wzrostu. Rozwiązanie KP Labs w projekcie Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Łukasiewicz-ITE będzie pracował nad zwiększeniem wydajności niebieskich diod. Sektor AGD szybko odrabia straty.

Świat:

Ericsson przejmuje za 1,1 mld USD. Pegatron planuje olbrzymie inwestycje w Wietnamie. Powstał nowy ważny gracz na europejskim rynku baterii. TDK Lambda rozbuduje zakład w Wielkiej Brytanii. Grafenowe baterie mogą już wkrótce trafić do samochodów elektrycznych. Foxconn zainwestował w specjalistę od technologii ekranów dotykowych. Magna Energy Storage otworzyła zakład w Czechach. Brytyjski robotyk chce stać się pierwszym na świecie w pełni funkcjonalnym cyborgiem. Rynek pure-play foundry na drodze do rekordowego wzrostu. Sankcje wobec Huawei mogą spowodować zmiany na chińskim rynku smartfonów. MAHLE zamknie dwa zakłady w Niemczech.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1