reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

ML System otrzyma 88,45 mln PLN dofinansowania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o przydzieleniu dofinansowania firmie ML System na projekt „Active Glass – innowacyjna szyba zespolona dla branży BIPV i mobility”.

– Zarząd ML System identyfikuje informację jako istotną z uwagi fakt, że informacja z PARP dotyczy projektu objętego Strategią Grupy Kapitałowej ML System S.A. na lata 2020-2024 – poinformowało ML System. Wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 147,37 mln PLN, a wartość dofinansowania, zgodnie ze złożonym wnioskiem, 88,452 mln PLN. – Przyznany grant ma fundamentalne znaczenie dla realizacji celów przedstawionych w niedawno ogłoszonej strategii. To znaczący krok w kierunku „nowej ery kwantowej” w ML System. Zgodnie z założeniami, w 2024 r. chcemy osiągnąć 400 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy wzrośnie marży EBITDA – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. W pierwszej połowie 2021 r. ML System planuje wdrożyć do masowej produkcji Quantum Glass – transparentną szybę zespoloną, generującą energię elektryczną. W kolejnych krokach, odpowiednio w 2022 r. oraz w 2023 r., firma planuje uruchomić produkcję 2D Glass oraz Active Glass. W rezultacie, w 2024 łączna zdolność produkcyjna fotowoltaicznych szyb zespolonych opartych na technologii kropki kwantowej wyniesie w spółce 240 tys. m kw. rocznie. Inwestycja w zwiększenie mocy produkcyjnych jest konieczna do zaspokojenia potrzeb rynkowego popytu na fotowoltaiczne szyby z powłoką kwantową. Ponadto, strategia „nowej ery kwantowej” odpowiada na potrzebę uniezależnienia się od azjatyckiego łańcucha dostaw – wszystkie komponenty będą wytwarzane w Europie, głównie w Polsce - informuje spółka. W lipcu 2020 r. spółka zawarła dwie strategiczne umowy o współpracy z globalnymi producentami szkła – Guardian Glass oraz Pilkington Automotive Poland. W ramach kooperacji z Guardian Glass, produkty ML System z obszaru BIPV będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie, dzięki czemu spółka będzie mieć dostęp do największych projektów w Europie w zakresie dużych przeszkleń fasadowych. Umowa współpracy z Pilkington Automotive Poland, dostawcą szyb do większości producentów samochodów, dotyczy projektu badawczego zmierzającego do wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej.
© ML System to spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. Grupa ML System SA na koniec czerwca 2020 r. zatrudniała 199 osób. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1