reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ilya shahau dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 maja 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

Intel kupił kolejną spółkę, Samsung zapowiada inwestycje w biznes foundry, a gdyńska spółka z grupy WB rozbudowała laboratorium badawcze – zapraszamy do przeglądu wiadomości z ostatniego tygodnia.

Polska:

Radmor rozbudował laboratorium badawcze. LG zwiększy produkcję telewizorów poza Koreą, także w Polsce. Bosch podsumował działalność w 2019 roku w Polsce. Vigo System ogłosiło w tym tygodniu, że wyprodukowano opracowany w konsorcjum w Politechniką Łódzką i Warszawską pierwszy polski laser VCSEL. Prezes spółki udzielił też wywiadu w serwisie akcjonariat.pl, m.in. na temat nowej strategii. InventionMed rozpocznie budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. Start-upy tworzą rozwiązania 5G dla inwestorów w łódzkiej strefie ekonomicznej. Infoscan kończy pierwszy etap prac nad nowym urządzeniem. Dacpol wprowadza nową usługę. Politechnika Warszawska uczestniczy w międzynarodowych projektach bateryjnych kształtujących przyszłość tej branży. NCBR ogłosiło kolejną listę projektów B+R wybranych do dofinansowania. e-Pack – nowy projekt trzech instytutów Łukasiewicza. Apator i Cormay poinformowały o wynikach za pierwszy kwartał.

Świat:

Intel kupił Rivet Networks. Samsung zwiększy moce produkcyjne biznesu foundry w Korei. Renesas wycofuje się z biznesu diod laserowych i fotodiod. Nowy kontrakt Scanfila. Panasonic i Tesla prowadzą rozmowy na temat zwiększenia produkcji gigafabryki. Partnerstwo ZF i VisIC. AWS Electronics Group zmienia nazwę na Incap Corporation. Rolls-Royce zwolni 9 tys. osób. PCB Connect otworzył spółkę w Danii.
reklama
July 20 2022 12:24 V20.6.3-2