reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Jak co piątek zapraszamy na przegląd wiadomości z ostatnich dni. Na początek - dobre wieści z polskiej spółki technologicznej, XTPL.

Polska:

XTPL startuje z pierwszym komercyjnym zamówieniem. Inwestor z Doliny Krzemowej spodziewa się szybkiego rozwoju start-upów w Europie Wschodniej. Amica i Relpol opublikowały wstępne wyniki roczne. Polacy opracowują domowy aparat EKG. Grupa WB dostarczy autostradowy system poboru opłat. Insytut Lotnictwa opracowuje technologie kosmiczne. Polacy chcą badać skład chemiczny produktów za pomocą światła.

Świat:

Tesla szuka lokalizacji pod nową fabrykę. Kyungshin Cables zainwestuje w Serbii. Również w Serbii inwestuje Brose. Wieści z branży EMS: Enics reorganizuje działalność w Finlandii. Natomiast Sanmina rozwija produkcję w Tajlandii. Zmiany wprowadza też Hanza, a dyrektor polskiego oddziału awansuje. ZF i Wolong Electric startują z joint venture. Badacze Samsunga opracowali nowe akumulatory, umożliwiające osiągnięcie nawet 800 km zasięgu. Jenoptik przejmuje całkowicie kontrolę nad JV w Japonii. NCAB przejmuje producenta PCB z Holandii. TE Connectivity zostaje większościowym udziałowcem w First Sensor. Infineon o krok bliżej finalizacji przejęcia Cypress.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1