reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 marca 2020

XTPL startuje z pierwszym komercyjnym zamówieniem

XTPL realizuje pierwszą transakcję sprzedaży nanotuszu opartego na nanocząstkach srebra. Nanotusz jest jednym z kluczowych elementów technologii XTPL, chronionych międzynarodowymi zgłoszeniami patentowymi.

Dostawa realizowana jest dla jednego z partnerów działających w pierwszym komercjalizowanym przez XTPL polu aplikacyjnym, w sektorze wyświetlaczy.
– Realizując projekty dla partnerów z branży wysokich technologii, wielokrotnie otrzymywaliśmy potwierdzenia doskonałych parametrów jakościowych nanotuszu syntezowanego w XTPL. Jest to jeden z kluczowych elementów naszej metody, chroniony międzynarodowymi zgłoszeniami patentowymi. Pierwszy zakup nanotuszu przez jednego z naszych partnerów przybliża spółkę do komercyjnego wejścia na rynek zaawansowanej elektroniki – mówi dr Filip Granek, prezes XTPL. – Większość stosowanych przez XTPL tuszów bazuje na nanocząstkach srebra i właśnie tego rodzaju produkt został zamówiony przez naszego partnera. W pozostałych przypadkach wykorzystywane są również inne pierwiastki, takie jak złoto, miedź czy platyna. Dzięki zróżnicowaniu materiałów XTPL może w elastyczny sposób odpowiadać na potrzeby rynku i indywidualnych klientów. Widzimy znaczące zainteresowanie, jeśli chodzi o nasze nanotusze od przynajmniej kilku podmiotów, a pierwsza sprzedaż jest jego potwierdzeniem. Co ważne, realizacja tego typu transakcji otwiera większe szanse komercyjne i uwiarygadnia naszą spółkę – tłumaczy Filip Granek XTPL nieustannie optymalizuje swoją technologię – w tym także formulację nanotuszów – oraz dostosowuje cały proces do wymogów kolejnych potencjalnych klientów. Spółka adaptuje opracowaną technologię do różnych pól aplikacyjnych, a następnie prezentuje dedykowane rozwiązanie technologiczne partnerom przemysłowym. – Technologia nanodruku XTPL pozwoli producentom osiągnąć znaczące przewagi konkurencyjne. Ostatnie miesiące stanowią potwierdzenie tej tezy. W ostatnich miesiącach informowaliśmy o podpisywaniu porozumień z silnymi partnerami, którzy również z własnej inicjatywy nawiązują z nami kontakt. To cieszy i motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Chcemy wspólnie z nimi dalej rozwijać metodę XTPL, by rozwiązywać wyzwania technologiczne nie tylko dla obecnych, ale i przyszłych generacji produktów – podsumowuje Filip Granek. Ze względu na konieczność zachowania poufności klient XTPL nie wyraził zgody na ujawnienie jego nazwy. - Jednym z elementów metody ultraprecyzyjnego druku XTPL są nanotusze o unikatowej formule. Opracowane przez wewnętrzny dział R&D nanotusze wykazują innowacyjne właściwości fizyko-chemiczne, interesujące z punktu widzenia producentów zaawansowanej elektroniki. To między innymi przełomowe formuły nanotuszów pozwalają spółce osiągać tak znakomite rezultaty jeśli chodzi o precyzję druku – podkreśla XTPL w komunikacie.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2