reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© john hix dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Tym razem polecamy szczególnej uwadze P.T. Czytelników polską spółkę Nomagic, która dostarcza inteligentne systemy robotyczne dla logistyki.

Polska:

Nomagic opracowało „rozum” dla robotów logistycznych. Orbit One buduje nowy zespół testowy w Polsce. Tonsil realizuje nowy projekt. Amerykański producent zainwestuje 200 mln PLN w Katowickiej SSE. Na ponowną inwestycję w Wałbrzyskiej SSE zdecydowała się koreańska spółka z branży elektromobilnej. 3M i Wrocławski Park Technologiczny łączą siły. BURY z projektem na produkcję kilkuset milionów urządzeń. Apator zawarł umowy na 77,4 mln PLN. SatRevolution planuje starty czterech satelitów. Govena zrealizuje projekt unijny.

Świat:

Koronawirus to wciąż, niestety, bardzo aktualny temat. Firma badawcza Omdia pisze o możliwym wpływie epidemii na branżę technologiczną, przed potencjalnymi problemami przestrzega też OrbitOne. Z kolei TrendForce zwraca uwagę na to, jak koronawirus wpłynie na branżę smartfonów. W Danii powstanie największy na świecie hub cobotów. Eaton przejmuje Power Distribution. BASF uruchomi w Niemczech zakład produkcji materiałów katodowych. Kolejna koreańska spółka z branży bateryjnej inwestuje w Europie. ABB zamknie fabrykę na Węgrzech. Wystartował wielki europejski projekt bateryjny. TSMC: ponad 1000 wniosków patentowych w rok. Murata zakończyła budowę nowej fabryki. Volvo i Geely rozważają fuzję.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama