reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 października 2019

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu wyjątkowo, bo w czwartek, zapraszamy do krótkiego przeglądu wiadomości, a wszystkim wyruszającym w ten weekend w drogę życzymy bezpiecznej podróży.

Polska:

Czas realizacji zamówień na PCB będzie się wydłużał. Nowa technologia lakiernicza w polskim zakładzie Orbit One. Sonel zakończył likwidację amerykańskiej spółki. 5G w Polsce o krok bliżej. Zmiany w FIBARO. Toyota zwiększy moce produkcyjne w Polsce. Creotech Instruments szykuje się na wielki skok.

Świat:

Analog Devices przejął Test Motors. Nokia zatrudniła setki osób do rozwoju 5G. LG i Qualcomm łączą siły w rozwijaniu systemu webOS Auto. Współpracę ogłosiły też w tym tygodniu Ericsson i NVIDIA. Przejęcie Lite-On przez Diodes ze zgodą akcjonariuszy. IPC: Producenci elektroniki odczuwają wpływ konfliktu handlowego USA-Chiny. Powstała notowana na giełdzie spółka organizująca pasażerskie loty kosmiczne. Qualcomm powołał wart 200 mln USD fundusz inwestycyjny 5G. Getac ogłasza partnerstwo z pureLiFi.

Technologie:

Niezwykłe kości LPDDR4X o rekordowej pojemności. Bardziej wytrzymały SoC Bluetooth 5.1. Pierwszy w pełni sprawny, przełomowy procesor kwantowy firmy Google.
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1