reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 października 2019

Creotech Instruments szykuje się na wielki skok

Creotech Instruments SA po raz szósty, w tym czwarty z rzędu, znalazł się w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Firma nie zamierza zwalniać tempa i planuje budowę formacji mikrosatelitów w oparciu o autorską platformę satelitarną.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe to zestawienie najszybciej rozwijających się środkowoeuropejskich przedsiębiorstw technologicznych, uszeregowanych na podstawie skumulowanego wzrostu przychodu operacyjnego za poprzednie 4 lata. - W latach 2015-2018 nasza firma osiągnęła 599 proc. dynamikę skumulowanego wzrostu przychodu operacyjnego i w tegorocznym rankingu zajęła 32. miejsce. Oznacza to, że w czasie ostatnich 4 lat urośliśmy niemal sześciokrotnie – mówi Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments SA. - Co warte podkreślenia, nasza spółka znalazła się w zestawieniu już po raz 6, w tym 4 z rzędu. Taka sztuka nikomu innemu się nie udała. I nie mam na myśli jedynie polskich firm, ale także spółki działające w pozostałych krajach biorących udział w zestawieniu. To pokazuje jak konsekwentny jest nasz wzrost – dodaje prezes Creotech. W tym roku w głównej kategorii „Fast 50” uplasowało się 11 firm z Polski. Najwięcej przedstawicieli mają w niej tym razem Czesi – aż 19 spółek. Polskie i czeskie firmy zajmują łącznie 60 proc. miejsc w rankingu. Trzecie miejsce przypadło Chorwacji, którą reprezentuje sześć firm. W rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” znalazły się także spółki z Litwy (5), Węgier i Słowacji (po 3), Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Estonii (po 1). Przygotowania do wielkiego skoku Zlokalizowana w podwarszawskim Piasecznie spółka Creotech Instruments SA, nie zamierza zwalniać tempa. W lipcu ogłoszono uruchomienie wartego 300 mln PLN programu grantowego, który przeznaczony zostanie na rozwój technologii kosmicznych w Polsce. Środki, za których wykorzystanie odpowiadać będzie NCBR, mają pomóc wykorzystać potencjał polskiego sektora kosmicznego i pozwolić na osiągnięcie celów Polskiej Strategii Kosmicznej. W czasie konferencji Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments S.A. zadeklarował, że Creotech, wraz z partnerami, planuje złożyć w ramach ogłoszonego przez NCBR konkursu dedykowanego sektorowi kosmicznemu pakiet projektów pod wspólnym hasłem „Budowa formacji mikrosatelitów w oparciu o platformę HyperSat”. - Będzie to formacja satelitów manewrujących, współpracujących ze sobą ściśle w przestrzeni, z zaawansowanymi podzespołami i instrumentami budowanymi w przeważającym stopniu przez polskie podmioty – tłumaczy Kosiec. - Nasza droga do miejsca, w którym możemy z pełną odpowiedzialnością ogłosić taką misję kosmiczną trwa już 7 lat. W tym czasie, obok wkładu naszego inwestora Agencji Rozwoju Przemysłu i środków pozyskanych z Europejskiej Agencji Kosmicznej to właśnie finansowanie badań i rozwoju z NCBR było głównym paliwem napędzającym nasz rozwój. To, że naszej spółce udaje się tak długo utrzymywać w prowadzonym przez Deloitte rankingu dowodzi, że nasza droga jest wyjątkowa. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa – deklaruje Jacek Kosiec.
Creotech Instruments SA (CTI) To spółka założona przez grupę polskich naukowców, która konsekwentnie rozwija swoje kompetencje w zakresie projektowania i montażu elektroniki wysokiej niezawodności. Creotech Instruments od 2012 roku funkcjonuje na rynku jako spółka akcyjna i uczestniczy w szeregu prestiżowych projektów kosmicznych, m.in. związanych z poszukiwaniem śladów życia na Marsie, badaniem tajemniczych rozbłysków promieniowania gamma w wysokich warstwach ziemskiej atmosfery czy ze śledzeniem, potencjalnie groźnych dla Ziemi, obiektów przelatujących w jej pobliżu oraz tzw. ‘kosmicznych śmieci’ krążących wokół naszej planety. Creotech Instruments wyspecjalizował się także w produkcji oraz dostarczaniu podzespołów i specjalistycznej aparatury do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych takich jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytut Badań Ciężkich Jonów GSI i Centrum Badawcze DESY w Niemczech.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1