reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 31 października 2019

Getac ogłasza współpracę z pureLiFi

Getac, producent wzmocnionych tabletów i komputerów na potrzeby wojska, przemysłu i motoryzacji ogłosiła podjęcie współpracę z firmą pureLiFi, specjalistą w dziedzinie LiFi.

Współpraca Getac i pureLiFi będzie miała na celu ocenę możliwości zastosowania technologii LiFi w przyszłych projektach urządzeń bezprzewodowych. LiFi pozwala na transmisję danych przez fale świetlne, a nie radiowe, z dużą prędkością przez drobne dostosowania intensywności fali. W rezultacie dostajemy bardzo szybkie połączenie internetowe, które cechuje się większym bezpieczeństwem, niezawodnością i szerokością pasma znacznie przekraczającą możliwości tradycyjnej komunikacji bezprzewodowej, w tym WiFi - wyjaśniają firmy w komunikacie. Jak podkreśla firma Getac, bezpieczeństwo i niezawodność są kluczowe dla klientów w branżach wojskowej, motoryzacyjnej i przemysłowej. Wprowadzenie LiFi da klientom Getac przewagę, ponieważ technologia ta jest bezpieczniejsza i praktycznie nie podlega zakłóceniom w porównaniu do innych połączeń bezprzewodowych. - Współpraca Getac z pureLiFi sprawi, że będziemy pionierami w sektorze urządzeń wzmocnionych pod względem wykorzystania komunikacji nowej generacji. Wzmocni to nasze zobowiązanie co do zapewniania rozwiązań na rzecz klientów w ekstremalnych i trudnych środowiskach – skomentowała Amanda Ward, dyrektor produktów i rozwiązań w regionie EMEA w Getac. - Zgodnie z naszą strategią zapewnienia LiFi na każdym urządzeniu i w każdym oświetleniu w 2019 r. pureLiFi wprowadziła na rynek elementy pozwalające na integrację w urządzeniach mobilnych – skomentował Nikola Serafimovski, wiceprezes standaryzacji i rozwoju działalności w pureLiFi. Firma Getac będzie oceniać nową technologię z klientami w celu zrozumienia najlepszych przypadków użycia w kluczowych branżach. Celem jest włączenie technologii LiFi do przyszłych urządzeń w ramach portfela Getac.
Getac Technology Corporation, główna spółka podległa grupie MiTAC-Synnex Business Group (przychód w 2018 r. na poziomie 38 miliardów USD), powstała w 1989 roku jako spółka typu joint venture z GE Aerospace w celu zapewnienia produktów elektronicznych na potrzeby służb obronnych. Działalność firmy Getac obejmuje wzmacniane notebooki, wzmacniane tablety PC oraz wzmacniane urządzenia wideo na potrzeby wojska, bezpieczeństwa publicznego, produkcji, transportu i logistyki. pureLiFi zajmuje się komunikacją na bazie fal świetlnych i została założona przez profesora Haralda Haasa i dr. Mostafę Afganiego w 2012 r. jako tzw. spin-out na Uniwersytecie Edynburskim. Firma zajmuje się opracowywaniem elementów OEM, w tym sterowników i odbiorników LiFi. pureLiFi powstało w odpowiedzi na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na bezprzewodowy dostęp do internetu na całym świecie. Firma rozbudowała bazę klientów na całym świecie dzięki współpracy z takimi międzynarodowymi partnerami jak Cisco, Wipro i O2 Telefonica.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2