reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego Evertiq Expo Kraków! Widzimy się ponownie już w maju w Warszawie, a jesienią znowu w Krakowie. A tymczasem przedweekendowa lista najważniejszych wiadomości.

Polska:

Solparts rośnie wraz z rozwojem polskiego rynku elektroniki dla motoryzacji. Nowe inwestycje Semiconu. BSH otworzyło centrum badań i rozwoju w łódzkiej strefie. LUMEL buduje zakład automatyki przemysłowej. LG Chem Wrocław Energy potrzebuje nowych pracowników. RAFAKO mocniej angażuje się w elektromobilność. ES-System wybrał inwestora strategicznego. QNA Technology z grantem o wartości 3 mln PLN. Wsparcie otrzyma też polska inwestycja firmy Johnson Matthey Battery Systems. APS Energia z dużym kontraktem na rynku rosyjskim. Polacy pracują nad nanosatelitą do badania mikroorganizmów i komórek w kosmosie. Relpol zlikwiduje białoruską spółkę.

Świat:

Phoenix Contact buduje centrum rozwoju w Skolkovo. Dyson rezygnuje z samochodu elektrycznego. Po 9 latach wzrostów przychody z rynku mikroprocesorów pójdą w dół. Vitesco Technologies dostarczy napędy elektryczne dla PSA Group i Hyundai.

Technologie:

Nowe MCU od NXP przekraczają barierę GHz. Komunikacja pod kontrolą – bezpieczeństwo w systemach wbudowanych. MCU Cortex-M z bogatym wsparciem bezpieczeństwa dla IoT.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 01 2024 09:18 V22.3.47-1