reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 października 2019

LG Chem Wrocław Energy potrzebuje pracowników

Firma LG, czyli koreański gigant branży technologicznej, produkuje w Biskupicach Podgórnych baterie litowo-jonowe do aut elektrycznych. Firma wciąż rozwija działalność i potrzebuje rąk do pracy.

Klientami LG Chem Wrocław Energy są światowe marki motoryzacyjne, takie jak Volkswagen, BMW, Audi, czy Porsche, nic więc dziwnego, że podwrocławskie Biskupice Podgórne bardzo szybko stały się ważnym punktem na mapie współczesnego przemysłu motoryzacyjnego.
Kilkanaście kilometrów od centrum Wrocławia w bardzo szybkim tempie rozwija się przyszłość światowej motoryzacji. W dobie wielu alarmów dotyczących kondycji środowiska, stale ocieplającego się klimatu oraz globalnego smogu, samochody napędzane właśnie energią elektryczną mają być ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych silników benzynowych oraz wysokoemisyjnych diesli – podkreśla LG w komunikacie. LG Chem Wrocław Energy jest najmłodszą spółką koreańskiego potentata i od 2017 roku prowadzi w Biskupicach Podgórnych zaawansowaną produkcję nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Będą one zasilać elektryczne samochody znanych i globalnych marek na całym świecie. – Można powiedzieć, że w Biskupicach Podgórnych tworzy się przyszłość branży automotive, ponieważ nasza technologia jest na tyle nowoczesna, że w Europie nie ma drugiego takiego miejsca. Bliźniacze zakłady produkcyjne działają tylko w Korei Południowej, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych – mówi Piotr Blachura, General HR manager z LG Chem Energy Wrocław. – Trzeba przyznać, że rynek branży motoryzacyjnej nieustannie się rozwija i zmierza ku przyjaznym dla środowiska rozwiązaniom, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że możemy uczestniczyć w tym procesie i wyznaczać współczesne trendy – dodaje Blachura. LG Chem Wrocław Energy, jako nowoczesny zakład produkcyjny, stale się rozrasta i tworzy nowe miejsca pracy w wielu różnych działach. Produkcja baterii litowo-jonowych to wieloetapowy proces, dlatego firma cały czas potrzebuje nowych inżynierów, techników oraz operatorów. Ponadto LG regularnie uczestniczy w targach pracy oraz chętnie nawiązuje partnerstwo ze szkołami i uczelniami – nie tylko z Dolnego Śląska. – Obecnie zatrudniamy blisko cztery tysiące pracowników w różnych obszarach wytwarzania baterii. Chcemy stale rozwijać naszą kadrę, ponieważ zapotrzebowanie na nasz produkt wśród klientów cały czas rośnie. W tej chwili poszukujemy głównie operatorów i techników, ale także inżynierów i specjalistów administracyjnych– mówi Piotr Blachura.
reklama
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1